anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALELİ ÖĞRENCİLER İSTANBUL’U GEZDİ 16.05.2016

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in, gelecek yıl üniversite sınavına girecek lise 11. sınıfta okuyan öğrencileri motive etmek, üniversite tercihlerine katkı sağlamak amacıyla kafileler halinde İstanbul’a gönderdiği inceleme gezisinde ilk grup tamamlandı. Yaklaşık bin öğrencinin katıldığı ilk grubun ardından yine bin kişilik ikinci grup Eylül ayında yola çıkacak.

 Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede gelecek yıl üniversite sınavına girecek olan lise 11. sınıfta okuyan öğrencilere güzel bir hediye vererek İstanbul’a gönderdi.  Öğrencilere moral ve motivasyon sağlamak, İstanbul’un tarihi başta olmak üzere görsel güzelliğini yaşamalarına olanak tanımak ve en önemlisi biri devlet biri vakıf olmak üzere üniversitelere götürülüp gelecek planlamalarına katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında kafileler halinde ilk grupta yaklaşık bin lise öğrencisi İstanbul gezisini tamamladı. İstanbul’da ilk olarak üniversite kampüslerini gezen öğrenciler, üniversiteler hakkında da bilgilerin aktarıldığı konferanslarla yapacakları tercihleri noktasında daha da bilinçlendi. Öğrenciler ayrıca İstanbul gezisinde Minyatürk’ü gezdi ve Panorama 1453 müzesine ziyarette bulundu. Ayrıca görsel güzelliği ile kendine hayran bırakan Boğaz turu ile İstanbul’un hem doğal hem de tarihi güzelliklerini görme fırsatı buldular. İkinci grupta yer alan öğrenciler ise, Eylül ayında yine kafileler halinde İstanbul’a gönderilecek.

“EN GÜZEL HEDİYEYİ ALDIK”

Gezide öğrencilere refakat eden öğretmenleri hayata geçirilen projenin öğrencilerin gelecekleri açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi, “Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’in hayata geçirdiği bu etkinlik öğrencilerimizin başarısına yüzde yüz katkı sağlayacak. Aralarında ilk defa İstanbul’a gelen öğrencilerimiz de var. Öğrencilerimiz gerek vakıf ve gerekse devlet üniversitelerini geziyle yakından tanıma fırsatı buldular. Geziyle öğrencilerimizin tercihleri noktasında ve bundan sonra ne yapmaları gerektiği konusunda hayati bir tecrübeye sahip oldular.”

Birçok öğrenci ise İstanbul’u ilk kez gördüğünü belirterek kendileri için düzenlenen gezi hakkında şu görüşleri paylaştılar, “Üniversiteye bir adım kala bu gezi bizim için hem eğitici hem de böylesi güzellikleri gördüğümüz sosyal bir gezi oldu. Gezdiğimiz üniversitelerde deneyim kazandık. Üniversite gezileri ve içeriği bizleri çok etkiledi. Özellikle üniversite tercihlerimiz noktasında ufkumuz ve bakış açımız genişledi. İstanbul’un güzelliklerini ise tanıma fırsatı bulduk. Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e bizleri böylesi özel bir hediye verdiği için teşekkür ediyoruz.”

“HERŞEY GENÇLERİMİZ İÇİN”

Başkan Gürlesin ise, ilk grubu tamamlanan gezi projesiyle ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Pamukkale Belediyesi olarak da gençlere, eğitime her daim destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Güçlü Türkiye’mizin teminatı çocuklarımız, gençlerimiz. Gençlerimize yönelik önemli bir projeyi daha hayata geçirdik. Gelecek yıl üniversite sınavlarına girecek olan ilçemizde lise 11. Sınıfta okuyan öğrencilerimiz bu geziyle ne yapmaları gerektiği, tercihlerinin nasıl olacağı konularında kendileri için çok önemli bilgi ve tecrübeye sahip oldular. Onların başarılarına bir katkı verdiysek ne mutlu bizlere. İnşallah bu gezi sonrası motivasyonları ile daha sıkı bir çalışma azmiyle istedikleri üniversite ve bölüme girecekler. Hepsine şimdiden başarı diliyorum. Projemizde ilk grubumuz tamamlandı. Eylül ayında inşallah yine ikinci grubumuzu kafileler halinde İstanbul’a göndermeye devam edeceğiz” dedi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER