anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN GENÇLERE DEV BİR SPOR TESİSİ DAHA HEDİYE ETTİ 14.05.2016

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede “Öğrenciler, gençler, vatandaşlar spor yapsın” diye yatırım atağı başlattığı dev spor kompleksleri bir bir vücut buluyor. Kuşpınar Mahallesinde Saadet Erikoğlu İlkokulu bahçesinde halı sahadan basketbola, voleyboldan izleyici tribününe, kurak peyzaj çalışmasından çevre düzenlemesi yatırımı tamamlanan dev spor kompleksi de törenle hizmete açıldı. Başkan Gürlesin, öğrencilerle, gençlerle spor kompleksinde ilk futbolu, basketbolu birlikte oynayarak heyecanlarına ortak oldu.

Pamukkale Belediyesi, ilçenin dört bir tarafında devam eden yatırım atağını sürdürüyor. Birçok alanda çalışmalar yürüten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede spor alanlarını artırma noktasında da kompleks spor tesisleri inşa ederek, çocukları, gençleri, vatandaşları spor yapmalarına olanak tanıyarak, sağlıklı bir yaşam noktasında önemli bir yönlendiricilik görevi üstlenmiş durumda. Uzunpınar ve Akhan Mahallesinin ardından Başkan Gürlesin, yapım talimatını verdiği 3’ncü spor kompleksi Kuşpınar Mahallesinde tamamlandı. Saadet Erioğlu İlkokulu bahçesinde halı sahadan basketbola, voleyboldan oyun alanına, izleyici tribününden kurak peyzaj çalışması ve çevre düzenlemesi 250 bin liralık bir yatırımla tamamlandı.
Spor kompleksi açılış törenine Denizli Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Denizli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kaya, Veli Demir, Abdullah Sevinçli, Türkay Gözlükaya, Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri, Saadet Erikoğlu İlkokulu öğretmenleri, öğrencileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“YATIRIMLAR HAYRANLIK UYANDIRIYOR”
Başkan Gürlesin’in ilçede eğitime tam destek verdiğini belirten Denizli Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, ilçede 128 okulun fiziki ihtiyaçlar anlamında tamamına Başkan Gürlesin’in dokunarak hizmet ettiğini söyledi. Bugün olduğu gibi önemli spor tesislerini de öğrencilerin kullanımına sunduğunu belirten Başgün, “Yatırımlar hayranlık uyandırıyor. Kendisine eğitime sağladığı tüm desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Pamukkale İlçesinde birçok noktada spor tesisleri yatırımı yapılarak hizmete açıldığına vurgu yapan Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru ise, “Başkan Gürlesin belediye çalışmalarında, sportif, sosyal kültürel alanlarda ve eğitim alanında ortaya koyduğu çalışmalarla örnek bir kişi. Çocuklarımızın yüzlerine bakıyorum, hepsi sevinçli, mutlu. Bütün yaptığımız çalışmalar, öğretmenlerimizin akıttığı alın teri, Belediye Başkanımızın ve ona destek veren Belediye Meclisi Üyelerimizin, yardımcılarının bütün fedakarlıklarla okullarımıza kazandırdığı, sosyal tesisler, yarının geleceği olan sevgili çocuklarımızın öncelikli olarak mutlu olmasına hizmet etsin. Onları vatanına, milletine, bayrağına bağlı ve onu koruyan gençler ve nesiller yetiştirmeye imkan tanısın” dedi.

“HİZMET DESTANI SÜRECEK”
İlçede bir bir yatırımları halkın hizmetine sunmaya devam ettiklerini ve bugünde önemli bir yatırımın açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Gürlesin ise şunları söyledi, “Sağlıklı yaşamın anahtarı olan sporu ilçemizde özendirmek, çocuklarımızın, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın spor yapmalarına olanak tanıyacak spor tesislerinin bir bir yatırımını gerçekleştiriyoruz. Dev tesislerin yanında onlarca halı sahayı da ilçemize kazandırdık. İçerisinde birçok spor alanı bulunan spor komplekslerimizden 3’ncüsünü bugün açmanın mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek isterim. Burada spor yapacak başta öğrencilerimize, gençlerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Güçlü Türkiye’mizin teminatı olan çocuklarımız, gençlerimiz spor yaparak sağlıklı yaşamla geleceklerini aydınlatacak. Sporcularımız buradan yetişecek. Biz ilçemizde uygun olan her okulun bahçesinde böyle yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Sporu özendirmek, spora yönlendirmek görevimiz. Bu konuda bakış açımızın farklı olduğunu gösterdiğimiz düşünüyorum. Eğitim noktasında desteğimiz sürecek. Bu yatırımlar, okullarımızın fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi çalışmaları ile geleceğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. İlçemizde hem Büyükşehir hem de İlçe Belediyesi olarak bizler iki koldan yatırım atağını sürdüreceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a da gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Sporcularımızın yetişeceği, ilçe halkımızın spor yapacağı spor tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERLE KOMPLEKSİN TADINI ÇIKARDILAR
Konuşmaların ardından spor kompleksi, kurdelenin kesilmesiyle törenle hizmete açıldı.
Başkan Gürlesin, protokol üyeleri, vatandaşlarla spor kompleksini gezerek, ortaya çıkan eseri inceledi. Başkan Gürlesin, öğrencilerle hem halı sahada top oynadı, hem basket atarak onların heyecan ve mutluklarına da ortak oldu.KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER