anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DE PAZARLARDA TARTI DENETİMİ YAPILDI 13.05.2016

Pamukkale Belediyesi, semt pazarlarında vatandaşların rahatça alışverişini yapması, esnafın en iyi şekilde ürününü sunması, vatandaş mağduriyetlerinin önüne geçmek, tüketicilerin haklarını korumak noktasında önemli bir çalışmayı gerçekleştirdi. Pamukkale Belediyesi Grup Merkez Ölçü Ayar Memurluğu ekipleri tarafından ilçede 30 pazarda yaklaşık 4 bin tezgah da yer alan tartıların damgaları başta olmak üzere doğru tartıp tartmadığının denetimi yapıldı. 

 Pamukkale Belediyesi, 10’u kapalı olmak üzere 30 semt pazarını bünyesinde barındırıyor. İlçede semt pazarlarında 1500’e yakın esnaf, çiftçi olarak ürünlerini direk pazara getiren 500 müstahsil toplamda 4 bin tezgah açıyor. Her noktada vatandaşların başlıca alışveriş adresi olan semt pazarlarına Pamukkale Belediyesi, büyük önem gösteriyor. Pamukkale Belediyesi, binlerce kişinin alışveriş yaptığı semt pazarlarının temizliğinden düzenine, kalitesinden güvenliğine,  hem esnaf hem de vatandaş memnuniyetine kadar birçok alanda çalışmalar yürütüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, her türlü hava şartında vatandaşların rahatça alışveriş yapması ve esnafın ürünlerini sunabilmesi için özellikle kapalı pazar yerlerinin yapımı noktasında yatırımlara büyük önem gösteriyor. 

TARTILAR DENETİMDEN GEÇTİ

Pamukkale Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Grup Merkez Ölçü Ayar Memurluğu ekipleri, Zabıta ekipleriyle birlikte ilçede 30 pazarda yaklaşık 4 bin tezgah da yer alan tartıların damgaları başta olmak üzere doğru tartıp tartmadığının denetimini yaptı. Ekipler her bir tartının Grup Merkezi Ölçü Ayar Memurluğunca önceden incelendiğini gösteren damganın var olup olmadığını, yine tartının doğru tartıp tartmadığını bir bir kontrol etti.  

 “AMAÇ VATANDAŞ MAĞDURİYETİNİ ÖNLEMEK”

Binlerce insanın alışveriş yaptığı semt pazarlarına büyük önem verdiklerini hatırlatan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, “Biz insan odaklı hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz. Belediyemizin hizmetleri noktasında binlerce insanın alışveriş yaptığı ve yine binlerce esnafımızın ürünlerini satışa çıkardığı pazar yerleri de büyük önem taşıyor. Bu bilinçle pazar yerlerimizde kaliteyi artırmak için çalışıyoruz. Pazar yerlerimizin temizliğinden güvenliğine kadar büyük bir yelpazede hizmet sunuyoruz. Pazarlarımız da temiz olarak alışverişin yapılması için ücretsiz çöp poşeti dağıtımı, fiyat şeffaflığı için ücretsiz etiket dağıtımı yapıyoruz. Dahası güvenli bir ortamda alışverişin yapılması için özel güvenlik ekiplerimiz pazarlarımızda hizmet veriyor. Ve pazarlarımız 24 saat güvenlik kameralarıyla izleniyor. İlçemizde ihtiyaçlar doğrultusunda her bölgemizde kapalı pazar yeri yatırımlarına da büyük önem veriyoruz. Ekiplerimizde belirli periyotlarla da alışveriş noktasında müşteri hakkını ve hakkaniyetini korumak noktasında tartı denetimlerini yapıyor. Burada amaç ise alışverişin haksızlığa mahal vermeden gerçekleşmesi, vatandaş mağduriyetlerini önlemek, alışverişi güvenirliliğini tesis etmek. Pazarlarımızda bu konuda denetimlerimiz devam edecek” dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER