anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DEN AKHAN’A DEV BİR YATIRIM DAHA 30.04.2016

Pamukkale Belediyesi, Akhan Mahallesinde öğrencilere, vatandaşlara ve bölgeye hitap edecek dev spor kompleksini 550 bin liralık bir yatırımla tamamladı. İçerisinde tenis kortu, basket sahası, voleybol sahası olarak kullanılacak çok amaçlı saha ve halı saha olmak üzere spor aletleri, koşu yolunun yer aldığı, etrafının ise kaldırımıyla, asfaltıyla düzenlendiği dev spor kompleksi törenle hizmete açıldı. Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak ‘Çocuklarımız, gençlerimiz ve vatandaşlarımız spor yapsın’ diye yatırımlara aralıksız devam ediyoruz” dedi.

 Pamukkale Belediyesi, 68 mahallesinde dev yatırımlara, hizmet destanına devam ediyor. İlçede büyük ses getiren o yatırımlardan birisi de spor kompleksleri oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in talimatıyla uygun olan noktalarda spor kompleksleri yapılarak öğrencilerin, gençlerin ve vatandaşların hizmetine sunuluyor. Uzunpınar Mahallesi’nin ardından dev bir spor kompleksi de Akhan Mahallesi’nde Şehit Doğan Acar Ortaokulunun hemen yanında yer alan arazide tamamlanarak hizmete sunuldu. İçerisinde tenis kortu, basket sahası, voleybol sahası olarak kullanılacak çok amaçlı saha ve halı saha olmak üzere spor aletleri, koşu yolunun yer aldığı, çevresinin ise kaldırımıyla, asfaltıyla modern bir üst yapıya kavuşturularak düzenlendiği dev spor kompleksi törenle açıldı. Spor kompleksi ve üst yapı ile birlikte toplamda 550 bin liralık bir yatırım hayata geçti. Pamukkale Belediyesi Akhan’a spor kompleksi dahil yol, kaldırım, yağmur suyu hatları ile birlikte toplamda 1 milyon 330 bin liralık bir yatırım yaptı.

 KATILIM BÜYÜK OLDU

Spor kompleksinin açılış törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı, AK Parti Denizli eski Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Veli Demir, Abdullah Sevinçli, Türkay Gözlükaya, Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri, Şehit Doğan Acar Ortaokulu öğretmenleri, öğrencileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 “YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Önemli bir yatırımı daha halkın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Gürlesin ise şunları söyledi, “Pamukkale İlçemizde üst yapıdan parklara, sosyal kültürel projelerden hizmet yapılarına, eğitimden spora birçok alanda yatırımlarla ilçemizin ihtiyaçları noktasında çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Biz, ‘Merkezde ne var ise en uzak mahallemizde de o olacak’ diyerek çıktığımız hizmet yolunda mahallelerimize yatırımları ardı ardına gerçekleştiriyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak bugünde ‘Çocuklarımız, gençlerimiz ve vatandaşlarımız spor yapsın’ diye dev bir spor kompleksini Akhan mahallemizde halkımızın hizmetine açmanın mutluluğu içindeyiz. Okul öğrencilerimiz, mahalle sakinlerimiz ve bölge halkımızın ihtiyaçlarını düşünerek burada içerisinde tenis kortu, basket sahası, voleybol sahası olarak kullanılacak çok amaçlı saha ve halı saha olmak üzere spor aletleri, koşu yolunun yer aldığı, etrafının ise kaldırımıyla, asfaltıyla düzenlendiği spor kompleksinin hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımın yanında Akhan Mahallemizde yol, kaldırım çalışmaları ve yağmur suyu hatları ile birlikte kısa zamanda yaptığımız toplam yatırım 1 milyon 330 bin liradır. Mahallemize hayırlı olsun.  İnşallah dönenimiz içerisinde merkeziyle en uzak mahallesiyle modern bir Pamukkale yolunda önemli bir mesafeyi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ SPOR YAPARAK YETİŞECEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’da, Başkan Hüseyin Gürlesin’in ilçede yaptığı çalışmalardan övgüyle bahsederek, Akhan Mahallesinde tamamlanarak halkın hizmetine sunulan önemli bir spor tesisinin bölgeye hayırlı olmasını diledi. Başkan Zolan, konuşmasında şunları söyledi, “Pamukkale Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Hizmet anlamında önemli çalışmalara imza atıyor. İki yılını yeni doldurmuş, yeni kurulan bir belediye açısından ortaya konulan eserler, yatırımlar ve hizmetler Pamukkale Belediyesi’nin kısa zamanda geldiği noktayı gösteriyor. Spor tesisine baktığımızda ise muhteşem. Gençlerimize biz böyle imkanlar sunmamız gerekiyor. Gençlerimize yasak koymak, ‘Dur’ demek, çare değil. Onlara enerjilerini harcayabileceği doğru adresler ve mekanlar oluşturmak zorundayız.  Bunun için spor alanları önemli. Bu spor alanlarıyla birlikte inşallah çocuklarımız sağlıklı alanlarda spor yaparak inşallah geleceğe hazırlanacaklar. Ben spor tesisimizin gençlerimize, mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 “TÖRENLE AÇILDI”

Konuşmaların ardından spor kompleksi, kurdelenin kesilmesiyle törenle hizmete açıldı. Protokol üyeleri, vatandaşlarla birlikte spor kompleksini birlikte gezdikten sonra, halı saha içerisinde kaleye şut çekerek hünerlerini de gösterdi. 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER