anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN’E DOWN SENDROMU DERNEĞİNDEN ZİYARET 10.03.2016

Denizli Down Sendromu Derneği yönetimi, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e ziyarette bulunarak yürüttükleri çalışmaları hakkında bilgi verdi, destek istedi. Engellilere yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarını birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Gürlesin, “Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz” dedi.

Denizli Down Sendromu Derneği Başkanı Hayrettin Çakmak ve yönetimi, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e ziyarette bulundu. Down sendromlu çocuklarının da katıldığı ziyarette Başkan Gürlesin, çocuklarla özel olarak ilgilendi. Engellilere yönelik çalışmalarından dolayı Başkan Gürlesin’e özel olarak teşekkür eden Dernek Başkanı Çakmak, dernek olarak yaptıkları faaliyetleri aktardı, yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Gürlesin’den de down sendromlu çocuklara yönelik çalışmalar noktasında destek isteyen Çakmak, “Dernek olarak amacımız, down sendromlu çocuklarımıza, ailelere sahip çıkmak onlara kılavuzluk yapmak. Onların sorunlarını mümkün olduğu kadar kurumlarda, yaşadığı ortamlarda ve okullarda bir şekilde yardımcı olmak ve onlara çözümler önermek. Sağ olsunlar kurulduğumuz günlerden beri kurumlar çok yardımcı oluyorlar. Engellileri Destekleme Projesi kapsamında da down sendromlu çocuklarımızın eğitiminden, ailelere psikolojik desteğe önemli çalışmamız var. Bu konuda da sizden destek istiyoruz” dedi.

 “ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Pamukkale Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla engellilere yönelik olarak da önemli birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini belirten Başkan Gürlesin, “Her birey bir engelli adayı. Yaşamda engelli olmayacağımızın bir garantisi yok. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek, güçlendirecektir. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Belediye Meclisimizde iki tane engelli üyemiz var. Engellilerimize yönelik verdiğimiz önemin bir örneği bu. Bizde İlçe Belediyesi olarak elimizden geleni yapmak isteriz. Belediye bünyemizde Sosyal Hizmet Koordinasyon merkezimiz var. Burada sosyoloğumuz, psikoloğumuz, aile danışmanımız var. Down sendromlu çocuklarımızın ailelerine bu kurumumuzla destek verelim. Bu konularda sonuna kadar biz yanınızda olmak isteriz” dedi.

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER