anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DEN KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK 08.03.2016

Pamukkale Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği kutlama programı büyük ilgi gördü. Kıyafet defilesinden kadınlar korusu konserine, kadınlara özel birçok sürprizlerin yer aldığı ve beyaz cennet Pamukkale gezisi ile son bulan etkinlikte Başkan Hüseyin Gürlesin, “Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır” diyerek tüm kadınların gününü kutladı.

 Pamukkale Belediyesi’nin Pamukkale Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, eşi Derya Gürlesin, annesi Sahavet Gürlesin,  Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kaya,  Türkay Gözlükaya, yüzlerce kadın katıldı.Günün anlamı dolayısıyla girişte tüm katılımcılara, kadınlara özel olarak hazırlanan laleler dağıtıldı. Ayrıca Başkan Gürlesin eşi Derya Gürlesin’e ve annesi Sahavet Gürlesin başta olmak üzere gün dolayısıyla bir çok kadına lale hediye etti.Toplumumuzda kadınlar, aile hayatında, toplumsal ve siyasal hayatta belirleyici bir role sahip. Etkinlikte ilk olarak ‘Aile Yaşamı ve Kadın’ konulu bir sunum gerçekleştirilerek, kadının her alanındaki pozitif rolü aktarıldı.

KONSER COŞTURDU

8 Mart dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlik Pamukkale Türk Sanat Müziği Topluluğu Kadınlar Korusu Konseri ile devam etti. Koro Şefi İbrahim Davulcu yönetiminde koro Türk Halk ve Türk Sanat Müziğinin dillerden düşmeyen eserlerini Kadınlar için söyledi. Kadınlar türkü ve şarkılarla unutulmaz hoş anlar yaşadı. Koro Şefi İbrahim Davulcu’nun kendi bestesi ‘Bu Vatan Bizim’ adlı eseri katılımcıları adeta coşturdu.  Büyük beğeni toplayan konser sonrası katılımcılar koroyu uzun süre alkışladı. Sonrasında ise klasikten moderne kıyafet defilesi gerçekleştirildi.

 BAŞKAN GÜRLESİN’DEN KADINLARA PLAKET

Etkinlikte Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, hayatın her zorluğuna eşleri, çocukları, ailesi için set olan, sevginin, şefkatin, fedakarlık ve sabrın simgesi kadınlar adına şehit annesi Fatma Acar’a, engelli Merve Nur Bıyıkoğlu’na  ve çiftçi Huriye Kahraman’a ebru üzerine kaligrafi işlemeli kendi isimlerinin yer aldığı plaket hediye etti. Başkan Gürlesin programda yine kadın STK’larına, iş hayatında, siyasette, eğitimde, sağlıkta yaşamın her alanında başarılı olan kadınlara plaket vererek, Kadınlar Günlerini kutladı.

 “KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”

“Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır” diyerek sözlerine başlayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “ Peygamberimizin ‘Cennet annelerin ayakları altındadır.’ sözünün muhatabı olan kadınlarımızın gününü kutlarım. Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Aile dokusunun temelini teşkil eden, doğumumuzdan ölene dek bizi karşılıksız seven, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olan kadınlarımızdır. Kadın sadece bir anne değil; öğretmen, psikolog, danışman ve anlatmakla bitmeyecek daha birçok rol üstlenmektedir. Kadınlarımız sadece evin içinde değil iş ve toplumsal hayatımızda da çok önemli bir role sahiptir. Bu kapsamda Pamukkale Belediyesi olarak kadınların sosyal ve kültürel hayata katılımlarını artırmak için önemli çalışmalara imza atıyoruz. Kadınlarımızın desteklenmesi demek, ailenin, toplumumuzun ve milletimizin güçlenmesi demektir. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadınlarımıza yönelik hazırladığımız bu etkinlikle de özel anlara imza attık. Çok güzel ve hoş bir programla kadınlarımızın hayatımızın her alanındaki gücü, varlığını bir kaz daha yansıttık. Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlik kadınlar beyaz Cennet Pamukkale gezisiyle devam etti.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER