anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Başkan Gürlesin'den Davutoglu'na Kutlama... 22.08.2014

Cumhurbaskani seçilen Recep Tayyip Erdogan’in, yerine gelecek ismin Disisleri Bakani Prof. Dr. Davutoglu olarak açiklamasi sonrasinda bir kutlama da Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’den geldi.
Baskan Gürlesin yaptigi açiklamada,  gerek Cumhurbaskani seçilen Basbakan Erdogan’in ve gerekse 1 hafta sonra Basbakan olarak görevine baslayacak Prof. Dr. Davutoglu’nun yeni görevlerinde üstün performans göstereceklerini ifade etti.

Son 12 yildir istikrarli programlar sonucu Türkiye’nin her alanda kazandigini, yeni görevlendirmelerin neticesinde de Türkiye’nin kazanmaya devam edecegini ifade eden Pamukkale Belediye Baskani Gürlesin, açiklamasinda su görüslere yer verdi:

‘Basbakan Erdogan'in 12. Cumhurbaskani olarak Çankaya Köskü'ne çikacak olmasinin hemen ardindan bosalacak AK Parti Genel Baskanligi’na aday gösterilen Prof. Dr. Ahmet Davutoglu'nu kutluyorum. Yeni Basbakanimiz Prof. Dr. Davutoglu, uzun yillardir basariyla yürüttügü Disisleri Bakanligi ile TBMM’nde, nitelikli ve düzeyli siyasetin en güzel örneklerini gösterdi. Kendisinden Allah razi olsun. Artik Türkiyemiz, yeni Cumhurbaskanimiz ve yeni Basbakanimizla yeni ufuklara yelken açmistir. Son 12 yildir siyasi istikrar ülkemizi her mecrada farkli boyutlara tasimiz, bölgede agirligi olan, dünyada söz sahibi bir güç haline getirmistir. Yeni dönemde de bu istikrar devam edecek ülkemiz gelismesini sürdürecektir. Ülkemiz, Cumhuriyetimizin 100. yilinda gelismis ülkeler kategorisinin en üst siralarinda yer alacaktir.

Disisleri Bakani Prof. Dr. Ahmet Davutoglu, yaklasik bir hafta sonra AK Parti Genel Kurultayi’nda genel baskan seçilmesi halinde, Cumhurbaskaninin görevlendirmesiyle Basbakanimiz olacak. Bu vesileyle Sayin Prof. Dr. Dvautoglu’na yeni görevinde basarilar diler, ülkemize ve tüm dünyaya hayirli olmasini temenni ederim.’


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER