anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN 10 MAHALLEDE PARK ALANLARINI İNCELEDİ 02.03.2016

Pamukkale Belediyesi, vatandaşların dinlenip yeşil dokunun tadını çıkarıp spor yapacağı, çocukların gönlünce eğleneceği park alanlarıyla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Gün boyunca 10 mahalle de var olan veya planlanan park alanları ve oyun grupları ile ilgili incelemelerde bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede birçok noktada park, yeşil alan çalışmalarının yanı sıra çocuk oyun gurubu ve spor aletlerinin vatandaşın hizmetine sunulması noktasında yoğun bir program yürüttüklerini söyledi.

 Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeşil bir Pamukkale noktasında park ve yeşil alan çalışmalarına büyük önem veriyor. Vatandaşların yeşil dokunun tadını çıkarıp, dinlenebilmesi için ekipler, 68 mahalle de 250 civarındaki park ve yine 200 civarındaki yeşil dokuya sahip orta ve yan refüjlerin yeşil dokusunu koruyor, renklendiriyor. Yürütülen çalışmalarla bu alanlara yenileri de eklenmeye devam ediyor. Dahası parklarda ve ilçede uygun olan her alanda çocukların gönlünce eğlenmesi için tüm ihtiyaçlara cevap veren oyun grupları ve insanların spor yapmalarına olanak sağlayan spor aletleri yerleştiriliyor. Parklar, yeşil alanlar, oyun ve spor grupları çalışmalarına büyük önem veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, belirli aralıklarla sahada mahalle mahalle incelemelerde bulunarak, var olan eksikliklerin giderilmesi, yeni planlanan çalışmaların hızla hayata geçmesi için çalışıyor. Son olarak gün boyunca ardı ardına 10 mahallede incelemelerde bulunan Başkan Gürlesin, Mehmetçik, Yunusemre, Kervansaray, Hürriyet, Bağbaşı, Zeytinköy, Dokuzkavaklar, Anafartalar, Deliktaş, Pelitlibağ mahallelerinde mevcut parkları ve yapımı, planlanan park alanlarını gezerek, çalışmalarla ilgili talimatlar verdi. Başkan Gürlesin’e Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya’da eşlik etti.

 “HERŞEY HALKIMIZ İÇİN”

Yeşil alanlara, parklara, çocuk oyun ve spor gruplarına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Gürlesin, “İlçemizde park bahçeler alanında büyük atılım içindeyiz. Var olan yeşil alanlarımızın, parklarımızın düzenlenmesinden yeni park alanlarımızın planlanmasına, çocuk oyun gruplarından spor aletlerine kadar, ihtiyaç olan ne varsa bu hizmeti tam olarak vermek için adeta seferberlik içindeyiz. Uygun olan her noktada ekiplerimiz,  çevre düzenlemesi, yeni çocuk oyun grupları ve spor aletlerinin konulması için çalışıyor. Var olan yerlerimizde ise yenileme ve düzenleme çalışmaları yürütülüyor. Bu kapsamda mahalle mahalle incelemelerde bulunuyor, mevcut parkları ve yapılacak park alanlarını inceliyoruz. Sadece bugün 10 mahallemizde incelemede bulunduk. Bu konuda eksiklikleri gidermek amacıyla alanda geziyoruz. Amaç vatandaşımızın mutluluğu ise en ince detayına kadar düşünmek, planlamak zorundayız. Yürüttüğümüz çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER