anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DE ÖĞRENCİLERE ÖDÜL MÜJDESİ 19.02.2016

Pamukkale İlçesinde okuyan öğrencilere müjdeli bir haber geldi. Öğrencilerin her platformda başarılarını artırmak, teşvik etmek amacıyla, ‘Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi’ kapsamında öğrencilere, akademik, sanatsal, sportif başarıları, Haziran ayı başında gerçekleştirilecek törenle altın başta olmak üzere çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. 3 kurum ve hayırseverin imzaladığı protokolle proje hayata geçti.

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ve hayırsever iş adamı Halil Pekdemir’in Kaymakamlık makamında imzaladığı protokolle ‘Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi’ hayata geçti. Proje kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde ilçede eğitim-öğretim gören öğrencilerin; TEOG, YGS, LYS gibi akademik başarıları, resim, müzik, şiir, kompozisyon yarışmalarında derece yapanlar, bireysel veya okul, takım olarak sportif başarıları ve sosyal sorumluluk projeleriyle başarıyı yakalayan öğrencilere; Haziran ayı başında gerçekleştirilecek törenle altın başta olmak üzere çeşitli hediyeler verilecek. Projenin amacı ise, anaokulu, ortaokul, liselerde eğitim öğretim gören öğrencilerin başarılarını artırmak, başarıyı teşvik etmek, bunların yanında sanatsal ve sportif başarılara yönlendirmek. 130 bin lira maliyet öngörülen ödülleri ise Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile Hayırsever İş Adamı Halil Pekdemir karşılayacak.

“BAŞARI İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJE”
Protokol törenin açış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, ilçede öğrencilerin başarısını artırmak ve tatlı bir rekabet yaratmak adına projenin çok önemli olduğunu söyledi, Emeği geçen herkese teşekkür etti. Projeye destek veren hayırsever iş adamı Halil Pekdemir ise, “Dünyada bilgiden değerli hiçbir şey yok. Bilgiye ulaşmanın yolu da eğitim. Çocuklarımızı biz ne kadar bilgiyle donatırsak güçlü Türkiye’nin temelini o kadar sağlam atmış oluruz. Öğrencileri başarıya teşvik eden projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“EĞİTİMDE BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLMELİ”
Pamukkale İlçesi’nin her anlamda farklılığını ortaya koyduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi’nin önemine vurgu yaparak şunları söyledi, “Pamukkale İlçemizde eğitimin kalitesinin artması, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları olan çocuklarımızın bilgiyle donatılması için Belediye olarak adeta seferberlik içindeyiz. Eğitime her türlü desteği vermenin onurunu yaşıyoruz. Eğitimde başarının ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu hem o ödülü alan çocuğumuz hem de diğer çocuklarımız için teşvik edici bir unsur. Protokolünü imzalamak için bir araya geldiğimiz bu projeyle de her alanda başarı gösteren çocuğumuzu ödüllendireceğiz. Bu çocuğumuzun başarısına başarı katacağı gibi diğer öğrencilerimizi de teşvik edecek. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

''ÖĞRENCİ ODAKLI BİR ÇALIŞMA''
Projenin hayırlı olmasını dileyen Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru ise, “Denizli’miz eğitim anlamında kaliteli bir ilimiz. Her anlamda güzel şeyler yapıyoruz. Pamukkale İlçesi olarak da kendi ilçe sınırlarımızdaki okullarımızla ilgili, çocuklarımızı iyilikte, güzellikte, akademik başarıda, en iyiye yönlendirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda birçok projeyi hayata geçiriyoruz. O çalışmalarımızdan birisi de Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi oldu. İnsana temas eden, değer veren, öğrenci odaklı, öğretmenlere dokunan bir proje. Bu projeyle çocuklarımızı başarıya odaklamak ve aralarında tatlı bir rekabet yaratarak en iyiye ulaşmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Haziran başında ise her alanda başarı gösteren öğrencilerimize gerçekleşecek törenle de ödüllerini vereceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından ‘Eğitim Şöleni ve Başarıyı Ödüllendirme Projesi’ atılan imzalarla hayata geçti.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER