anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN O HASTALARI MUTLU ETTİ 12.02.2016

Pamukkale Belediyesi, ilçede ihtiyaç sahibi olan yatağa bağımlı yaşayan 5 hastanın başlıca talepleri olan özel yatakları alarak yüzlerini güldürdü. Yatağa bağımlı oldukları için yaşadıkları günlük sıkıntıları ortadan kaldıran çift motorlu oynar başlıklı ve havalı yatak sistemini Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 15 yıldır MS hastası olan ve aylardır yatağa bağımlı yaşayan 47 yaşındaki Gülten Aybey’e kendisi götürerek, onun sevincini paylaştı.

Pamukkale Belediyesi, hayata geçirdiği sosyal projeyle bu kez ilçede ihtiyaç sahibi olan ve yatağa bağımlı yaşayan hastalara destek oldu. Yatağa bağımlı olan kişilerde, kan dolaşımı, deri ve deri altı dokusunun hasarı ve sonuçta yatak yaraları görülmekte. Hastalar yemek zamanında büyük sıkıntılar yaşamakta. Çözüm noktasında ise özel yatak sistemleri devreye giriyor. Bu noktada ilçede ihtiyaç sahibi olan ve yatağa bağımlı yaşayan hastalardan Pamukkale Belediyesi’ne gelen özel yatak sistemi talepleri üzerine Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in talimatıyla bu hastalara destek olmak için harekete geçildi.Ekonomik durumları nedeniyle bu özel yatakları alamayan 5 aileye ‘Çift motorlu oynar başlıklı hasta yatağı ve havalı yatak sistemi’ alınarak, ailelere teslim edildi. Pamukkale Belediyesi, bu destekle yatağa bağımlı 5 hastanın yüzünü güldürdü.

 “MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 15 yıldır MS hastası olan ve 6 aydır da yatağa bağımlı yaşayan 2 çocuk annesi 47 yaşındaki Gülten Aybey’i gönderilen özel yatak sonrası Hacıkaplanlar Mahallesindeki evinde ziyaret ederek, şifa diledi, onun sevincine ortak oldu. Başkan Hüseyin Gürlesin’e Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale İlçe Sağlık Müdürü Tan Aydınhan Çetin, Hacıkaplanlar Mahalle Muhtarı Necdet Kunduracı’da eşlik etti. Yatağa bağımlı olması nedeniyle vücudunda yaralar çıktığını belirten ve yemek sırasında zorluk çektiğini aktaran Aybey, Başkan Gürlesin’e teşekkürlerini ileterek, “Bu yatakla sıkıntımıza büyük bir çare oldunuz. Allah sizden razı olsun” diyerek mutluluğunu aktardı.

 DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla engellilere, yaşlılara, hastalara, ihtiyaç sahibi ailelere her daim destek olduklarını aktaran Başkan Gürlesin, “İhtiyaç sahibi yatağa bağımlı hastalarımızdan bizlere özel yatak noktasında talepler geldi. Hemen çalışmalarımızı başlatarak, ilk etapta 5 hastamıza destek oldu. Aldığımız çift motorlu oynar başlıklı hasta yatağı ve havalı yatak sistemlerini ailelerimize ulaştırdık. Onların günlük yaşamında bu sistemle yaşadığı sıkıntıları biraz da olsa azaltabilmişsek ne mutlu bizlere. Bugünde 15 yıldır MS hastası olan Gülten Aybey kardeşimizin ziyaretine geldik. Özel yatak sayesinde bizlere çok rahatladığını aktardı. Kendisine de acil şifalar diliyorum. İhtiyaç sahibi yatağa bağımlı olan hastalarımızda bizlere başvursunlar. Biz burada elimizden geldiği kadar yardımcı olmak istiyoruz. İmkanlara, şartlara ve sağlık raporlarına bakarak nasıl bir yardımımız dokunabilir bunu belirleyeceğiz. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER