anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DE 2016’DA 100 MİLYON YATIRIMLA 16 VİZYON PROJE HAYATA GEÇECEK 01.02.2016

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, düzenlediği basın toplantısıyla 2015 yılı yatırım çalışmalarını aktardı, 2016 yılı hayata geçecek projeleri paylaştı. 2015 yılında Pamukkale İlçesi’nde büyük değişim sağlayan önemli bir çok yatırımı ve sosyal çalışmayı hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Gürlesin, 2016 yılında yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırımla 16 vizyon projeyi hayata geçireceklerini müjdeledi.

 Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Doğa Termal Otel’de düzenlediği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2015 yılında ilçede hayata geçen yatırımları ve sosyal projeleri paylaştı, 2016 yılı vizyon projelerini açıkladı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol’unda yer aldığı toplantıda Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Veli Demir, Abdullah Sevinçli ve Türkay Gözlükaya’da hazır bulundu.

 “PAMUKKALE’NİN NÜFUSU 331 BİN OLDU”

Toplantıda ilk olarak Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre açıklanan 2015 yılı nüfus verilerinde Pamukkale İlçesi’nin nüfusunun yüzde 33,35 arttığını belirten Başkan Gürlesin, “Buna göre nüfumusumuz 2014 yılında 320 bin 142 iken 2015 yılında 331 bine ulaştı. Verilere göre Denizli’nin en çok nüfus artışı olan ilçesi Pamukkale oldu. Nüfus verilerinin açıklanmasıyla Pamukkale Belediyesi’nin nüfusu 26 ilden daha fazla oldu” dedi.

 “SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HİZMET EDİYORUZ”

Toplantıda 2015 yılı çalışmalarını aktaran Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak 2015 yılında yol kaldırım çalışmalarından sosyal projelere birçok yatırımı hayata geçirdik. Özellikle sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçe halkımıza hizmet götürüyoruz. Sosyal belediyecilik noktasında alt yapısını oluşturduğumuz Sosyal Market Projemiz çok önemli. Belediye olarak son aşamasına geldiğimiz Pamukkale Sosyal Markette ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, vereceğimiz sosyal kart ile marketten alışveriş yapar gibi sosyal yardım alabilecekler. Yine ilçede vatandaşlarımızın mutlu anlarına ortak olmak noktasında ilçemizde evlenen her bir çiftimize Eylül ayından itibaren Evlilik Seti verdik, vermeye devam ediyoruz. Yine ilçemiz sınırlarında yaşayan ve bebek sahibi olan her bir çiftimize bir bebeğin ihtiyaç duyacağı malzemelerin yer aldığı bir çanta ve battaniye hediye ettik. 2016 yılında da bu sosyal projemiz devam ediyor. Yine çok önem verdiğimiz ve Pamukkale Kaymakamlığı ile ortak yürüttüğümüz Sosyal Hizmet Koordinasyon Merkezi’ni hizmete sunduk.  Bu proje ile temel olarak ilçede bulunan psikolojik sorunlar yaşayan bireylerin topluma entegrasyonu sürecinde yardımcı olunması hedeflenmektedir.  Pamukkale Belediyesi olarak ilçemizde bulunan tüm camilerin temizliğinin yapılması ve ihtiyaç sahibi yaşlılarımızın ev temizliğinin yapılması noktasında ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Belediyemiz tarafından her sene 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında çalışmalar yürütülmektedir. Bu önemli günde engelleri aşmak adına büyük çaplı etkinlikler düzenlenip tüm engel gruplarına hitap edilmektedir. İlçemizde engelli vatandaşlarımıza yönelik birçok etkinlik ve projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Toplum olarak büyük öneme sahip olan ikram ve hayır kültürüne, hayata geçirmek amacıyla 2’si seyyar, 3’ü sabit toplam 5 adet ‘İkram Çeşmesi’ alımı gerçekleştirildi. Sabit çeşmelerden ilki Pamukkale Üniversitesi kampüs Camii’nin bahçesine, bir değeri çınar meydanındaki Yeni camii önüne yerleştirildi. Çeşmelerle hem yaz hem kış döneminde ilçe halkına ikramlar sunulmaya devam etmektedir. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın istek ve taleplerini bizzat her mahalleye giderek yanıtlamak, yapılacak çalışmaları yerinde anlatmak amacıyla hayata geçirdiğimiz mahalle Buluşmalarımız kaldığı yerden 2016 yılında da devam edecek” dedi.

 “1600 ÖĞRENCİYE EĞİTİM YARDIMI VERİYORUZ”

Eğitim noktasında her türlü desteği sunduklarını aktaran Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak her yıl artan bir ivme ile ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim yardımı devam etmektedir. 2014 yılından 1200 öğrenciye ulaştırılan eğitim yardımı, 2015-2016 dönemi içerisinde 1600 kişiye ulaştı. 500’ü lise 1100’ü ortaokul olmak üzere toplam 880.000 TL’lik yardım öğrencilere ulaşmaktadır. 2015-2016 Eğitim Öğretim döneminde okula yeni başlayan Pamukkale ilçe sınırlarında yer alan toplam 6500 öğrenciye eğitim seti yardımı yaptık. 2015 yılında ‘Dünyada var mı eşin Pamukkale’ Projesi ile ilçemizde bulunan 128 okulumuzda başarılı öğrencilerimizi ebeveynleri ve öğretmenleriyle birlikte beyan inci Pamukkale ile buluşturduk. Öğrencilerimizi Çanakkale ve Anıtkabir’e gönderdik. Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla Pamukkale İlçesi’nde bulunan 46 ilkokulda eğitim-öğretim gören 24 bin öğrenciye diş macunu ile diş fırçası dağıtımı yapıldı. Ayrıca Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim okullarında öğrencilerimize 40 bin adet boyama kitabı dağıtımı yaptık. 9-10 ve 11’nci sınıflardan 5 bin öğrenciye ‘Pamukkale Okuyor Projesi’ kapsamında ‘Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi’ verilmesini sağladık. Yine okullarımızda büyük bir ihtiyaç olan konferans salonlarının yapımına da büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar 8 okulumuza konferans salonu kazandırdık. İnşallah buralarda öğrencilerimizin cevherleri ortayla çıkacak” dedi.  

 “HALI SAHA FUTBOL ŞÖLENİMİZ DEVAM EDİYOR”

Mahalleler arası halı saha turnuvalarına devam edeceklerini belirten Başkan Gürlesin, “İlkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kez Pamukkale’de Futbol Şöleni Halı Saha Futbol Turnuvası’nı başlattık. Bu kapsamda belediyemiz tarafından yapılan halı sahalarda 68 mahallemizden takımlarımızın katılımıyla turnuvalar çok renkli sahnelere ve çetin mücadelelere sahne oldu. 2016 ve sonrasında da geleneksel hale getirdiğimiz turnuvalarımız sürecek. Ayrıca mahallelerimizde halı saha yapımına devam ediyoruz” dedi.

 “ÜST YAPIDA DEĞİŞİM SÜRÜYOR”

Üst yapı anlamında da önemli bir yatırımın sağlandığını aktaran Başkan Gürlesin, “Pamukkale İlçemizin hak ettiği ne varsa onu sağlamak adına planladığımız süreçte üst yapı çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ekiplerimiz durmaksızın ihtiyaçlar ve aciliyet noktasında bir bir çalışmaları tamamlıyor ve diğer planladığımız çalışmaları başlatıyor. İlçemizde mahallelerimize yönelik yaklaşık 450 bin metrekare beton parke, ve perde duvar çalışmaları tamamlandı. Üst yapıda ilçemizde dönüşüm hız kesmeden devam edecek” dedi.

 “2016 VİZYON PROJELERİNİ AÇIKLADI”

Yeni yılda Pamukkale İlçesi’nde her alanda yatırım atağının süreceğini belirten Başkan Gürlesin, yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla 16 adet vizyon projeyi 2016 yılında hayata geçireceklerini vurgulayarak şunları söyledi, “Pamukkale İlçemizin, 68 mahallemizin ihtiyaçları noktasında, halkımızın mutluluğu, sağlığı ve huzurunu sağlamak anlamında 2016 yılında 16 vizyon projemize başlayacağız. Yaklaşık maliyeti ise projelerin 100 milyon lira. İlk olarak Bağbaşı’na Denizli’nin en iddialı projelerinden birini yapımına başlıyoruz. Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’ni halkımızın hizmetine sunacağız. 26 bin metrekareyi içine alan yaşam merkezi bölgeye hayat verecek. Burada kreş, çok amaçlı salon, konferans salonu, fuaye ve sergi salonları, buz pisti, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları ve etüt merkezi yer alacak. Tamamlandığında Denizli için büyük önem taşıyan bir yaşam merkezinin eksikliği giderilecek. Projesi tamamlanan Dokuzkavaklar Semt Hastane binasının inşasını Pamukkale Belediyesi olarak biz yapacağız. Bu yıl bu önemli sağlık kompleksinin temelini atacağız. Bölgemize hitap edecek olan bu yatırımın tamamlanması ile sağlık ihtiyacı noktasında önemli bir hizmet ilçemizde başlamış olacak. Üçüncü büyük projemiz nüfus oranlarına ve ihtiyaca göre ‘Yeni Nesil Kapalı Pazaryerleri.’ Bu yapılarımız sadece kapalı Pazar yeri değil, düğün, nişan, mevlit ve benzeri organizasyonlar için bir düğün salonu, kreş, geleceğimiz çocuklarımız için etüt merkezi, taziye salonu ve belediye ve kamu kurumlarımızın hizmet vereceği birimlerinde içinde olacağı dev bir kompleks olacak. 2016 yılında Aktepe ve Dokuzkavaklar mahallemizde yapacağımız bu kompleksleri, yine ihtiyaçlar noktasında inşa edeceğiz. 4. projemiz ise Karahayıt Kent Ormanı Projemiz. Hedefimiz sağlık turizminde Pamukkale’yi ülkemizin ilk sırasına oturtmak. Bu kapsamda Kent Ormanı Projemiz büyük bir destek olacak. GEKA’nın da mali destek sağladığı projede ilk olarak Karahayıt’ın hemen üzerinde bulunan 510 dönümlük ormanlık alanı, Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’nden devir aldık. Proje kapsamında Kent Ormanı’nda yürüyüş ve bisiklet yolları, otopark alanı, çocuk oyun grupları, spor aletleri, kafeterya ve yaşam alanları, piknik alanı gibi birçok çalışma hayata geçirilecek. Sağlık turizmi anlamında bölgeye gelecek turistleri cezbedecek proje ile uzun süreli konaklama anlamında büyük bir eksiklik kapatılmış olacak” dedi.

KATLI OTOPARKLAR GELİYOR

Başkan Gürlesin, 2016’da hayata geçecek dev projelerden ikisinin ise katlı otopark yapımı ve üst geçit projeleri olduğunu belirterek, “Şehir merkezinin en acil ihtiyaçlarından birisi olan otopark konusunda ciddi bir yatırım atağına çıkıyoruz. İki ayrı noktada yapacağımız katlı otoparkların inşasına başlayacağız. Birincisi çok amaçlı ve katlı olarak planladığımız 15 Mayıs Mahallemizdeki katlı otopark. Diğeri ise eski yetiştirme yurdu binasının olduğu alanda yapacağımız otopark. Burada yer altı otopark olarak hizmet verecek ve üst kısmını yeşil alan olacak. 6’ncı dev projemiz ise ilçemizde 4 üst geçit olacak. Bu üst geçitlerle yaya ve trafik güvenliğine katkı koyacağız. 2016 yılında hayata geçireceğimiz 7. Yatırımımız ise Akköy Mahallemiz ile Pamukkale arasındaki 7 kilometrelik yolun yapımı olacak. Turizm bölgemizde yapacağımız bu yolun 4 kilometresi duble yol, 3 kilometresi ise 12 metre genişliğinde araç trafiğini rahatlatacak geniş yol olacak. Diğer projelerimiz ise, ‘Depreme Dayanıklı Tedbirli Kent Projesi’, ‘Karahayıt 112 Acil İstasyonu Yatırımı’, ‘Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu’, ‘Pamukkale, Karahayıt, Akköy Özel Projeleri’, ‘Çocuk-Engelli ve Genç Dostu Projeler’, ‘Bina ve Cami Aydınlatmaları’, ‘Pamukkale’de Ücretsiz İnternet Projesi’, ‘Belediyemiz Kendi Elektriğini kendi Üretecek’, ‘Yeni Sosyal Tesisler’. Biz ‘Pamukkale’de Yaşamak Ayrıcalık Olacak’ diye hizmet yoluna çıktık. Halkımıza en iyi hizmeti sunmak noktasında geceli-gündüzlü çalışmaya ve yatırımları hayata geçirmeye çalışacağız. İnşallah 2016 yılındaki vizyon projelerimiz ve dönemimizde hayata geçecek yatırımlarla Pamukkale İlçemiz modern bir yapıya kavuşacak” dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER