anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDE MİLLİ SEVİNÇ 21.01.2016

Pamukkale Belediyesi’nin 2015 yılının Ağustos ayında kurduğu “Pamukkale Belediye Spor Kulübü”nde milli davet sevinci yaşanıyor. Mavi-beyazlı kulübün Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda forma giyen 17 yaşındaki Meryem Tan, U25 Milli Takım kampına davet edildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu davet kulübümüz için çok önemli. Milli takım için davet alan sporcuların sayısını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nde milli takımdan gelen davetin gururu yaşanıyor. 2015 yılının Ağustos ayında resmi kuruluşunu tamamlayan Pamukkale Belediye Spor Kulübü, ilk branşını Bedensel Engelliler Basketbol olarak belirleyerek , Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel A Ligi’nde mücadele etmeye başlamıştı. İlk kez katıldığı lige her maçta daha fazla uyum sağlayan Pamukkale Belediye Spor Kulübü, yetenekli sporcuları bünyesinde barındırıyor. 

MERYEM TAN’A MİLLİ DAVET

Bayan ve erkeklerin aynı takımlarda mücadele edebildiği tekerlekli sandalye basketbol takımında yer alan İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi 3. Sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Meryem Tan, hem kendisi hem de kulübü için önemli bir davet aldı. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun 2016 yılı faaliyet programında yer alan U25 Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takımı’na davet edilen Tan, büyük sevinç yaşadı. Milli takımın 25-31 Ocak tarihleri arasında Yalova’da yapacağı kampa katılacak olan genç sporcu Meryem Tan, ilk kez milli davet almanın gururunu yaşıyor. Basketbola daha 4 ay önce Pamukkale Belediyespor Kulübü’nde başlayan Meryem Tan, Temmuz ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan ay-yıldızlı takıma seçilebilmek için çalışacak.

 

SAYISINI ARTIRMAK İSTİYORUZ

Pamukkale Belediyesi ve Pamukkale Belediye Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Gürlesin, belediye olarak spora büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Biz herkesin spor yapması için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Ancak engellileri daha da önemsiyoruz. Bu nedenle kurduğumuz kulübümüzün ilk branşını tekerlekli sandalye basketbol takımı olarak belirledik. Kısa sürede yapılan çalışmalarla takımımız lige katıldı. İlk kez ligde mücadele ettiğimiz için her maçta tecrübe ediniyoruz. Takımımızda bulunan sporcularımızdan biri olan Meryem Tan kardeşimiz milli takıma davet edildi. Bu davet bizi gururlandırdı. Sporcumuza milli takımda başarılar diliyorum. Bunun gibi bir çok sporcumuzu milli takıma hazırlayıp göndermek istiyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak halkımızın spor yapmasını sağlamak için halı saha, tenis kortu, basketbol sahası ve parklarda kondisyon alanları yapıyoruz. Yılda 2 kez halı saha turnuvası düzenliyoruz. Spora ve sporcuya desteğimiz devam edecek” dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER