anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Pamukkale Belediyesi ┼×effaf Hizmet Verecek 24.04.2014

  Meclis, Nisan ayi oturumlarina devam ederek gündem maddelerini karara bagliyor.
Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin Baskanligi’ndaki meclis, 5393 sayili Belediye Kanunu’nun 20. Maddesinde yer alan ‘Meclis toplantilarinin sesli ve görüntülü cihazlara kayit edilmesi’ni içeren Çesitli Isler Komisyonu’ndan gelen gündemi ele aldi.
  Baskan Gürlesin, meclis görüsmelerinin sesli ve grüntülü cihazlara kayit edilmesinin her konuda faydasi olacagini söyledi. Meclis karariyla konunun ele alinmasinin uygun olacagi düsüncesiyle konuyu gündeme getirdiklerini ifade eden Baskan Gürlesin, sözlerini söyle sürdürdü:
   ‘Kayitlar, alenilik, hesap verilebilirlik, toplum tarafindan bilinirlik açisindan oldukça önemlidir. Ayrica meclis toplantilarinin saglikli sekilde yürütülmesi için kayitlar gereklidir. Hesap verilebilirlik ve konusulan gündemlerin kayitlara girmesi, gelecekte tartisma olmamasi, meclisin huzurlu sekilde çalismalarini devam ettirebilmesi hepimizin önceligidir. Kayit isleminin olmasini hepimiz istiyoruz, kanun da bunun olmasi gerektigini bizlere sunuyor. Bu arada meclis görüsmelerinde yapilan konusmalar da bire bir orjinal sekliyle yazili ortama aktarilip kayit altina alinacak. Böylece hangi tarihte hangi oturumda neler konusulmus, insanlar rahatlikla bu bilgilere ulasabilecek. Meclis üyelerimizden bu yazili tutanaklari talep edenler, istedikleri zaman bu bilgilere ulasabilecek. Amacimiz vatandaslarimiza, sefhaf ve hesap verilebilir sekilde hizmet etmektir.’
   Daha sonra söz konusu gündem maddesi, meclis üyelerinin oylarina sunuldu. Meclis toplantilarinin sesli ve görüntülü cihazlara kayit edilmesini içeren gündem maddesi, oy birligiyle kabul edildi.


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER