anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DE 10 SAATLİK KAR MÜCADELESİ 18.01.2016

Pamukkale Belediyesi ekipleri, ilçenin üst kotlarında yer alan Güzelpınar, Kapanlar, Akdere, Uzunpınar ve Kurtluca olmak üzere 5 mahallesinde Pazar akşamı saat 21.10 itibariyle yağmaya başlayıp, sabah saat 04.00’a kadar devam eden ve 15-20 santimetre kalınlığa ulaşan kar nedeniyle kapanan yolları açarak, ulaşımda aksamaların önüne geçti.

Kent merkezinde yağmurun hakim olduğu Pazar akşamı Pamukkale İlçesi’nin üst kotlarında kar olarak etkisini gösterdi.  Güzelpınar, Kapanlar, Akdere, Uzunpınar ve Kurtluca olmak üzere 5 mahalle beyaza büründü. Pazar akşamı saat 21.10 itibariyle yağmaya başlayan kar sabah saat 04.00’a kadar devam etti. Kar kalınlığı ise bölgede 15-20 santimetreye ulaştı.  Aynı bölge Ocak ayının ilk günlerinde de karla kaplanmıştı. O gün olduğu gibi Pamukkale Belediyesi ekipleri, kar tutmaya başladığı andan itibaren sabaha kadar başarılı bir çalışmayla yolları açık tutmayı başardı. Çalışmalara Pazar gecesi saat 22.00’da başlayan ekipler sabahın ilk ışıklarına kadar çalışmalarını sürdürdü. Greyder, kepçeler, kamyonlarla ekipler, bölgede ana yollar başta olmak üzere tüm talihi yolları açarak, ulaşımda aksamaların önüne geçti.

 EKİPLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, her zaman olduğu gibi başarılı bir çalışmayla karla mücadele eden ekipleri kutlayarak, “Pamukkale İlçemiz konumu gereği zor ve geniş bir coğrafyaya sahip. Merkezde Pazar günü akşam saatlerinde yağmur hakimken Pamukkale İlçemizin üst kotlarında 5 mahallemizde ciddi bir kar yağışı etkili oldu. Ocak ayının ilk günlerinde aynı bölgede etkili olan kar yağışı sonrası olduğu gibi karla mücadele ekiplerimiz her zaman teyakkuzda. Bu yılda yine yollarımızın açık kalması, mağduriyetlerin önüne geçmek noktasında hem araç hem de ekipler olarak hazırız. Kar yağışının tutmasıyla birlikte ekiplerimiz yol açma çalışmalarını başlattı. Kar yağmaya devam ettiği sabaha kadar da ana yollar dahil tüm ara sokaklar temizlendi. Ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de inşallah sıkıntısız bir şekilde yıllarımızı açık tutmak adına karla mücadelemiz sürecek” dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER