anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN GÜZELKÖY’DE O SORUNU ÇÖZDÜ 19.12.2015

Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Güzelköy Mahallesinde yağmur döneminde,  gölleşme başta olmak üzere su baskınlarının yaşandığı 1103 sokakta mahalle sakinlerinin en büyük isteği olan yağmur suyu hattını kısa zamanda döşeyerek soruna neşter vurdu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, o sokakta yatırımı tamamlanan çalışmayı yerinde inceledi.

 Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Günrlesin’in ilçe genelinde başlattığı üst yapı çalışmaları kapsamında Güzelköy Mahallesinde de sıcak asfaltı, kaldırımı ve çevre düzenlemesiyle dev bir yatırım yapılarak, üst yapı dönüşümü sağlandı. Çalışmaların yürütüldüğü dönemde Başkan Hüseyin Gürlesin’den mahallenin farklı bir noktasında yer alan 40 hanenin bulunduğu 1103 sokak sakinleri, yağmur dönemleri ve kış ayında sokakta yağmur suyu hattı olmadığı için gölleşme olduğu, yolun kullanılamaz hale geldiği ve evlerde su baskınları yaşandığını belirterek yardım istedi. Sıkıntının ortadan kaldırılması için Başkan Hüseyin Gürlesin’in talimatıyla Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokakta çalışma başlatarak yağmur suyu hattını kış dönemi öncesi tamamlayarak, soruna neşter vurdu.

“O SORUNU ÇÖZDÜK”

Başkan Hüseyin Gürlesin, çalışmanın tamamladığı sokakta Fen İşleri Müdürü Cengiz Akçam ile birlikte incelemelerde bulundu. Mahalle sakinleri çalışmaların kısa zamanda tamamlanarak çözüm sunduğu için Başkan Gürlesin’e teşekkürlerini iletti. Yağmur suyu hattı yatırımıyla bölge sakinlerinin yolda gölleşme ve su baskınları sıkıntılarından kurtarıldığını belirten Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu güne 20 ay içerisinde üst yapıda çok önemli bir mesafe aldık. Yol, kaldırım, parke yol, çevre düzenlemesi ve park alanlarıyla dokunmadığımız yer neredeyse kalmadı. Güzelköy mahallemizde de ciddi bir süt yapı hamlesini tamamlayarak, bölgemizin çehresine zenginlik kattık. Ziyaretlerimiz sırasında 1103 sokak sakinlerimiz yaşadıkları sokak yolunda gölleşme ve su baskını gibi sıkıntılarını aktararak, çözüm için talepte bulundular. Bizde kış öncesi, yağmur dönemi başlamadan bu sorunu yaptığımız yağmur suyu hattı ile çözdük. 1103 sokağımızda bu sorun ortadan kaldırılmış olduk. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER