anasayfafacebooktwitter
destekhatti
3 ARALIKTA PAMUKKALE’DE ENGELLER AŞILDI 04.12.2015

Pamukkale Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel hazırladığı etkinlikte engellerin nasıl aşılabildiğini bir kez daha gösterdi. Etkinlikte Pamukkale Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının gösterileri, engelli okçuların kendilerine hayran bırakan performansları, yine gitaristi engelli olan Grup S.M.S'in muhteşem müzik ziyafetiyle dolu dolu bir program gerçekleştirildi. Güne damgasını vuran ise, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ile Cahit Özkan’ın tekerlekli sandalyeye oturarak, basket takımıyla birlikte yaptıkları maç oldu.

Pamukkale Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel hazırladığı etkinlik Hasan Güngör Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe Denizli Vali Yardımcısı Cengiz Ata, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı, daire müdürleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından etkinliğin açış konuşmasını Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin yaptı.

 HER BİREY BİR ENGELLİ ADAYI

Her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Başkan Gürlesin, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 3 Aralık Dünya Engeliler Gününe özel etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek, güçlendirecektir. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Bugün burada birçok örnekte engelli sporcularımız bunu bize kanıtlayacaklar. Aslında hepimiz birer engelli adayıyız. Kimsenin gelecekte engelli olmayacağının garantisi yoktur. Hem engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek ve hem de dertlerine derman olmak adına Pamukkale Belediyesi olarak projeler geliştirmeye ve uygulamaya devam edeceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği de ihtiyaç sahibi engellilerimizin de her zaman yanında olacağız. Dünya Engelliler Günü'nde, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini temenni ediyorum” dedi.

 “ZİHİNLERDEKİ ENGELLER KALKMALI”

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru ise, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak onların güncel yaşamda her alanda var olmalarını sağlamanın her kurumun her bireyin görevi olduğunu söyledi. Bu sorumluluğun tam olarak yerine getirilmesiyle engelli bireylerin başarılarını herkesin göreceğini ve hayata daha sıkı tutunmalarını sağlayacağını söyledi.Denizli Büyükşehir Belediye başkanı Osman Zolan’da asıl engelin toplumdaki, zihinlerdeki engeli kaldırmak olduğuna vurgu yaparak, “Bunu başardığımızda ortada hiçbir engel kalmayacaktır. Fiziki engellerin nasıl aşıldığını ve aşılabileceğini engelli kardeşlerimiz her platformda bizlere gösteriyor. Engelli vatandaşlarımızın toplumun içinde, şehir yaşamında, sosyal ve kültürel hayatta en iyi şekliyle yaşamaları için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, Pamukkale Belediyesi olarak, Pamukkale Kaymakamlığı olarak, STK’lar olarak el ele çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

 BU MAÇ ÇOK KONUŞULUR

Etkinlikte ilk olarak Pamukkale Belediyesi Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basket Takımı’nın gösterisi gerçekleşti. Engelli takım oyuncularının sergilediği basket gösterisi görülmeye değerdi. Gösteri sonrası Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in basket oyuncularının özel olarak kullandığı tekerlekli sandalyeye oturarak takımla birlikte yaptıkları basket maçı güne damgasını vurdu. İki başkanda tekerlekli sandalyeden basket atabilmek için büyük çaba gösterdi. Takım oyuncularının sıklıkla pas verdiği iki başkanda basket atmayı başardı. Başkanların ardından Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan bu kez tekerlekli sandalyeye oturarak, takımla birlikte maç yaptı. İki vekilin rekabeti ve basket atma çabaları ise görülmeye değerdi.

 12’DEN VURDULAR

Basket gösterilerinin ardından Denizlili Milli Okçular Murat Turan ve Abdullah Söylemez, salonda konulan hedefe oklarını bir bir göndererek engellilerin nasıl yıkıldığını ve ortadan kaldırıldığını gözler önüne serdiler. Attıkları her okta hedefi 12’den vuran iki milli okçuda ayakta alkışlandı. Programda iki milli okçu başta olmak üzere ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında derece yapan sporculara Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve protokol üyeleri çeşitli hediyeler verdiler.

 İŞARET DİLİYLE KONSER VERDİLER

Etkinlikte en anlamlı manzaralardan birisi de Denizli İşitme Engelliler Derneği üyeleri ve gönüllülerinin işaret diliyle müzik eşliğinde verdiği mini konser oldu. İşaret diliyle senkronize bir şekilde şarkıları çeviren grubu ise katılımcılar uzun süre alkışladı.

 ENGELLER AŞILIYOR

Bugüne kadar birçok ihtiyaç sahibi engelliye el uzatarak, taleplerine olumlu karşılık veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde yine o taleplere karşılık verdi. Programda bir engelli vatandaşa akülü, bir engelli vatandaşa ise manuel tekerlekli sandalye hediye eden Başkan Gürlesin, 2 görme engelli vatandaşa ise konuşan saat ve baston taktim etti.

 GRUP S.M.S KONSERİYLE COŞTULAR

Pamukkale Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel düzenlediği etkinlik, gitaristi engelli olan Grup S.M.S’in verdiği muhteşem konser ile son buldu. Etkinliğe katılan öğrenciler ve vatandaşlar hep birlikte Grup S.M.S’in şarkılarına eşlik ederek, unutulmaz bir gün yaşadı.

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER