anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN’DEN AKTEPE’YE MÜJDE   30.11.2015

Pamukkale Belediyesi, Aktepe Mahallesi’nde başlattığı ve büyük kısmını tamamladığı üst yapı ve çevre düzenlemesi hamlesi sonrası büyük bir yatırıma daha imza atıyor. Yaklaşık 20 bin nüfusu ile ilçenin en büyük mahallelerinden birisi olan Aktepe’ye Pamukkale Belediyesi,  içerisinde kapalı pazar yeri, düğün salonu, kreş, etüt merkezi ve kamu hizmet birimlerinin yer alacağı dev bir kompleksin 8 milyon liralık yatırımla inşaatına başlıyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in ilçe genelinde başlattığı üst yapı çalışması tüm hızıyla devam ediyor. 30 mahalle de 50 kilometreyi bulan 30 milyon liralık dev bir yatırımla ana cadde düzenleme çalışmalarının yanı sıra mahalle mahalle ara caddeler de modern bir yapıya bürünüyor. O mahallelerden birisi de 20 bin civarındaki nüfusuyla ilçenin en büyük mahallelerinden olan Aktepe oldu. Aktepe Mahallesi’nde 2413/2 sokak dolmuş durağı önünden, Gazeteciler sitesi ve 2421 ile 2421/11 sokağa kadar uzanan 35 bin metrekare sıcak asfalt, 7 bin metrekare kaldırım, kazı, 750 metreküp perde duvar imalatı olmak üzere devasa bir alanda yürütülen çalışmalar tamamlanarak hizmete girdi. 1,5 milyon liralık yatırımla bölge çevre düzenlemesiyle birlikte büyük bir değişim dönüşüm yaşadı. Diğer noktalarda üst yapı planlama çalışmaları ise devam ediyor. Ayrıca bölge halkının kapalı Pazar yeri talebi üzerine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, arsa ihtiyacını karşılayarak sadece kapalı pazar yeri değil mahallenin birçok ihtiyacına cevap verecek dev bir kompleksin yapımı için düğmeye bastı.

 AKTEPE’NİN TÜM İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK

Proje çalışmaları büyük oranda tamamlanan, yapısı ortaya çıkan ve iki katlı olacak Aktepe kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin yapımı için geri sayım başladı. İçerisinde kapalı pazar yeri, düğün salonu, kreş, taziye salonu, etüt merkezi ve 4 adet belediye ve kamu hizmet birimlerinin yer alacağı dev kompleks, 8 milyon liraya mal olacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, bölgenin birçok ihtiyacını karşılayacak yatırımın şimdiden hayırlı olmasını diledi. Kısa zaman içinde inşaatın başlayacağını müjdeleyen Başkan Gürlesin, “Pamukkale İlçemizin tamamında dur durak bilmeksizin çalışmalarımızı yürütüyoruz. 18 ay önce kurulmuş bir belediye olmamıza rağmen ilçemizin adına yakışır çalışmaları hayata geçiriyoruz. Aktepe Mahallemiz çok geniş bir alana sahip. Bölgemizde birçok çalışmayı aciliyet ve önem sırasına göre yapmaya gayret gösteriyoruz. Üst yapı anlamında önemli bir çalışmayı tamamladık. Yine ardı ardına çalışmalarımız devam edecek. Mahalle sakinlerimizin bizden bir isteği de, kapalı pazar yeriydi. Sarı TOKİ’ler olarak bilinen bölgemizin hemen altında arsamızı belirledik. Ve sadece kapalı Pazar yeri değil, düğün, nişan, mevlit ve benzeri organizasyonlar için bir düğün salonu, kreş, geleceğimiz çocuklarımız için bir etüt merkezi, taziye salonu ve 4 adet belediye ve kamu kurumlarımızın hizmet vereceği birimlerinde içinde olacağı dev bir kompleksin inşallah kısa zamanda inşaatına başlayacağız. Hizmet anlamında Aktepe Mahallemize büyük bir yatırımı daha sunmanın mutluluğu içindeyiz. Bölgemize ben şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER