anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DEN EĞİTİM YARDIMI ALACAK 1600 ÖĞRENCİ BELİRLENDİ 24.11.2015

Pamukkale Belediyesi’nin ilçede 1600 ortaokul ve lise öğrencisine vereceği eğitim yardımı hak sahipleri belli oldu. 4 bin 562 rekor başvuru sonrası kriterlere göre titiz bir çalışma sonucu belirlenen 1100 lise ve 500 ortaokul öğrencisine, ailelerine SMS ile bilgi verildi. 8 ay süresince lise öğrencilerine aylık 75 lira, ortaokul öğrencilerine ise aylık 55 lira eğitim desteği vereceklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Toplamda 880 bin lira bir destek sağlamış olacağız. Amacımız geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda ilçede eğitimin kalitesini artırmak ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmaktır. Eğitim yardımlarımızın öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi, ilçede eğitime verdiği desteklere aralıksız devam ediyor. Pamukkale Belediye Meclisi, geçtiğimiz Ağustos ayı oturumunda ilçede oturan lise ve ortaokulda okuyan çocuğu bulunan ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek bir karara imza atmıştı. 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için ortaokul ve lisede okuyan çocuğu bulunan ihtiyaç sahibi ailelere eğitim desteği yapılmasına Meclis’te oy birliği ile karar verilmişti. Geçtiğimiz 2014-2015 eğitim öğretim yılında da Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in girişimleriyle 400 ortaokul öğrencisine 9 aylık süreçte aylık 50 lira, 800 lise öğrencisine ise aylık 70 lira olmak üzere toplamda 1200 öğrenciye 800 bin lirayı bulan bir eğitim desteği imkanı sunulmuştu.  2015-2016 eğitim-öğretim yılı için ise hem eğitim desteği verilecek sayı büyük oranda artırılırken, maddi anlamda da bir artış sağlandı. 500 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 55 lira, 1100 lise öğrencisine ise yine 8 ay boyunca aylık 75 lira eğitim desteği yapılacak. Toplamda 1600 öğrenciye 880 bin lira eğitim desteği verilecek.

 REKOR BAŞVURU

Aileler çocukları ile birlikte eğitim yardımından faydalanmak için adeta Pamukkale Belediyesi’ne akın etti. Öyle ki, iki kez başvuru süresi uzatıldı. Toplamda ise 2257 lise ve 2305 ortaokul olmak üzere toplam 4562 öğrenci Pamukkale Belediyesi’ne başvuru yaptı. Başvuruların alınması süreci sonrası ise yoğun bir mesai başladı. Belirlenen kriterlerde titiz bir çalışma sonucu eğitim yardımı alacak lise ve ortaokul öğrencileri belirlendi. Geçtiğimiz günde Pamukkale Belediyesi, belirlenen hak sahiplerinin cep telefonlarına kısa mesajla başvurularının kabul edildiği müjdesini ulaştırıldı.

 HALK BANKASI’NDAN HESAP AÇACAKLAR

Başvuruları kabul edilen öğrenciler, aileleriyle birlikte merkezde bir Halk Bankası Şubesi’ne giderek adına bir hesap açtıracak. 11 Aralık 2015 tarihine kadar ise öğrenciler ya da aileleri, Pamukkale Belediyesi’nin YSE’de bulunan ana binasında Pamuk Masa birimine veya Atatürk Caddesi’nde bulunan ek binasında 2. katta bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne adlarına açılan hesap numaralarının bulunduğu evrakları vererek süreci tamamlamış olacak.

 “EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Pamukkale Belediyesi’nden eğitim yardımı almaya hak kazanan öğrencilere ve ailelerine hayırlı olmasını dileyen Başkan Gürlesin, “Ülkemizin geleceği çocuklarımız. Onlara ne kadar iyi bir eğitim imkanı sunarsak, ülkemiz o denli hızla gelişir ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşır. Bu nedenle eğitimi çok önemsiyoruz. Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak bu çalışmamızla katkı sunuyoruz. İlçe sınırlarında bulunan 128 okulumuzun tamamına ulaşarak, ihtiyaçlarını gidermek için yoğun bir çalışma içindeyiz. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında olduğu gibi bu yılda eğitim yardımına devam ediyoruz. Bu yıl hem eğitim yardımı rakamını artırdık hem de öğrenci sayısını. Belediyemize ise yapılan başvuru oranı rekor seviyede oldu. 4562 başvuru aldık. Belirlenen kriterlere göre, titiz bir değerlendirme sonrası hak sahibi öğrencilerimizi belirledik. Öğrencilerimiz son olarak merkezde bir Halk Bankası Şubesi’ne velileri ile birlikte giderek hesap açtıracaklar. 11 Aralık 2015’e kadar da o hesap numaralarının olduğu evrakları belediyemize ulaştırarak, işlemler tamamlanmış olacak. İnşallah bu desteğimiz gelecek yıl daha da fazla olacak. Temennimiz isteğimiz bu yönde. Bir fazla çocuğumuza ulaşmak bizleri de çok mutlu eder. Ben eğitim yardımı almaya hak kazanan öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER