anasayfafacebooktwitter
destekhatti
EGITIM YARDIMI BASVURUSUNDA SON TARIH 10 EYL├ťL 27.08.2015
Pamukkale Belediye Meclisi’nde Agustos ayi oturumunda 2015-2016 egitim-ögretim yili için ortaokul ve lisede okuyan çocugu bulunan ihtiyaç sahibi ailelere egitim destegi yapilmasina oy birligi ile karar vermis, basvuru sürecini baslatmisti.
Geçtigimiz yil Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’in girisimleriyle 400 ortaokul ögrencisine 9 aylik süreçte aylik 50 lira, 800 lise ögrencisine ise aylik 70 lira olmak üzere toplamda 1200 ögrenciye 800 bin lirayi bulan bir egitim destegi verilmisti.
Alinan kararla bu yil ise 500 ortaokul  ögrencisine 8 ay boyunca aylik 55 lira, 1100 lise ögrencisine ise yine 8 ay boyunca aylik 75 lira egitim destegi yapilacak. Toplamda 1600 ögrenciye 880 bin lira egitim destegi verilecek. Yardimi almak isteyen aileler ve ögrenciler Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek binasinda Kültür ve Sosyal Isler Müdürlügü’ne basvurular yogun bir sekilde yapmaya devam ediyor.

 1600 ÖGRENCIYE EGITIM YARDIMI
Pamukkale Kaymakamligi’nin ilçede mahalle muhtarlari ile koordinasyon amaciyla Valilik konferans salonunda düzenledigi toplantida egitim yardimini hatirlatan Baskan Gürlesin, Muhtarlara da mahallelerinde ihtiyaç sahibi ailelere basvuru sürecinin hatirlatilmasini istedi. Pamukkale Ilçesi’nde egitimin kalitesini artirmak ve ihtiyaç sahibi ögrencilerin egitim hayatlarina destek olmak için adeta seferber olduklarini aktaran Baskan Gürlesin, “Bizim egitime bakis açimiz çok farkli. Egitimi çok önemsiyoruz. Gelecegimiz olan çocuklarin en iyi ortamlarda egitim alarak, tam donanimli yetismelerine olanak saglamak için belediye olarak bu çalismamizla katki sunuyoruz. Okullarimizda fiziki ve donanim açisindan eksikliklerinin yaninda önemli bir çalismamizda ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarina ulasarak egitim destegi sunuyoruz.  Basvurularimiz alinmaya devam ediyor. Ancak her kesime ulasmak istiyoruz. Bu nedenle siz muhtarlarimiza da görev düsüyor. Mahallelerinizde okuyan çocugu bulunan ihtiyaç sahibi ailelere konuyla ilgili bilgi verin bizlere yönlendirin. Basvurularini belediyemize yapsinlar. Önümüzdeki egitim ögretim yilinda 1100 lise ögrencimize aylik 75 lira, 500 ortaokul ögrencimize aylik 55 lira egitim desteginde bulunacagiz. Egitim destegimizden yararlanmak isteyen ailelerimiz 10 Eylül’e kadar basvurularini belediyemize yapabilir. Burada kriterlerimiz olacak. Bu kriterlere uyan ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarina egitim destegini verecegiz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER