anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDIYESI'NDEN KARATAS'A MENFEZ 14.08.2015

Pamukkale Belediyesi 68 mahallesine de hizmet götürmeye devam ediyor. Sadece sehir merkezi degil kirsal alandaki mahallelere de dokunan Pamukkale Belediyesi, Karatas Mahallesi’nde büyük sikintiya neden olan bir konuyu daha çözdü. Karatas’ta oturan ve tarimla ilgilenen vatandaslarin ovadaki tarlalarina ulasmasina engel olan Okçuiçi Deresi’nde yapilan çalismalar tamamlandi. Pamukkale Belediyesi Fen Isleri Müdürlügü, 2 hafta gibi kisa bir sürede 2 metre yüksekliginde, 3 metre eninde ve 8 metre genisliginde menfez yapti. Vatandaslarin kullanimina açilan menfezi yerinde gören Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Karatas’ta incelemelerde bulundu.

 

“DERE GEÇIT VERMIYORDU”

 

Karatas Mahalle Muhtari Ercan Ergünes, menfez yapilmadan önce Okçuiçi Deresi’nin özellikle kis aylarinda geçit vermedigini ifade ederek, “Bu dere kisin yagislar nedeniyle çok yogun olarak akiyor. Yaz aylarinda bile geçit vermedigi zamanlar oluyordu. Sikintimizi Pamukkale Belediyesi’ne ilettik. Kisa sürede menfez yapildi. Artik bin 500 dönüm araziye ulasmak daha kolay olacak. Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin ve ekibine tesekkür ederim” dedi.

 

“HIZMET ETMEYE DEVAM EDIYORUZ”

 

Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin ise menfezin 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra yapilmaya baslandigini ifade ederek, “Karatas’ta vatandaslar tarim arazilerine gitmekte sikinti çekiyordu. Bize bu sorun iletildigi. Yapilan incelemeden sonra kisa sürede çalismalar basladi. 2 haftada 2 metre yüksekliginde, 3 metre eninde ve 8 metre boyunda yaklasik 40 bin liraya mal olan menfezi tamamlayarak halkimizin hizmetine sunduk.  Bu menfez sayesinde tarimla ilgilenen vatandaslarimizin bin 500 dönümlük arazisine ulasmasi daha kolay hale geldi. Bu çalismalarimizin seçimle ilgisi yok.  Biz bu projeyi 7 Haziran seçiminin hemen ardindan yaptik. Genelde algi seçim öncesi çalismalar yapildigiyla ilgilidir. Ancak bizim böyle bir durumda olmadigini gösteren örneklerden biri bu çalismadir. Pamukkale Belediyesi olarak her alanda çalismalarimiza devam ediyoruz.  Biz her mahallemizde yasayan insanimizin derdiyle dertlenerek çalismalarimizi yapiyoruz” dedi.

 

 

 


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER