anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BASKAN GÜRLESIN'DEN ÇAGRI, 'BAYAT EKMEGINIZI BU KUTUYA ATIN' 29.07.2015

Pamukkale Belediyesi çevre duyarliligi ve ülke ekonomisine katki saglamak adina geri dönüsüm noktasinda çalismalarina devam ediyor. Bu konuda Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’in talimatiyla Haziran ayi basinda dev bir adim atilarak ilçenin çesitli noktalarina yerlestirilmek üzere dörtlü geri dönüsüm kutusu, çöp kutusu, çöp konteynerleri alinarak hizmete sunuldu. Hem çevrenin korunmasi hem de atiklarin dönüsümüyle ekonomiye katki saglanmasi noktasinda çalismalara devam eden Pamukkale Belediyesi, ekmek israfina da savas açti. Bu kapsamda bölgede ilk olma özelligi tasiyan  ‘Bayat Ekmek Kutusu’ yaptirilarak, ilçenin çesitli noktalarina yerlestirildi. Özellikle dörtlü geri dönüsüm kutularinin yanina yerlestirilen bayat ekmek kutulariyla ekmek israfinin da önlenmesi planlaniyor.

 “VATANDAS ÇOK BEGENDI”
Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, bayat ekmek kutularinin yerlestirildigi noktalarda incelemelerde bulundu. Dörtlü geri dönüsüm kutularinin yaninda yer alan bayat ekmek kutulariyla ilgili ise vatandaslar ise olumlu tepkilerini dile getirdi. Ekmek israfi noktasinda atilan en somut adimlardan birisi olarak bu uygulamayi gördüklerini belirten vatandaslar, bayat ekmek kutulari noktasinda Baskan Gürlesin’e tesekkür etti.

 “HALKIMIZIN DESTEGINI BEKLIYORUZ”
Pamukkale Belediyesi olarak ekmek israfini önleme konusunda da çalismalara imza attiklarinin altini çizen Baskan Gürlesin, “Çevre sagligi düzeni ve geri dönüsüm noktasina Pamukkale Belediyesi olarak büyük önem veriyoruz. Ekmek israfinin önüne geçmek anlaminda da bayat ekmek kutularimi projemizi önemsiyoruz. Büyük bir deger olan ekmegin, nimetin israfinin önüne geçilmesi noktasinda önemli bir adim atmis olduk. Ilk etapta 140 adet bayat ekmek kutusu ilçemizin çesitli noktalarina yerlestirildi.  Bu sayede ekmeklerin çöpe gitmesini engelleyecegiz. Burada toplanan bayat ekmekleri hayvan barinaklarina göndererek ekmeklerin israf olmasini engellemeyi planliyoruz. Dinimiz, ‘Yiyiniz, içiniz ama israf etmeyiniz’ diye emir buyuruyor. Ekmek yenilmediyse, bayatladiysa buna çözüm üretmek anlaminda bayat ekmek kutularimizi faaliyete geçirdik. Bu konuda halkimizdan destek istiyoruz. Vatandaslarimiz duyarli davranmalarini ve bu bayat ekmek kutularini kullanmalarini rica ediyoruz” diye konustu.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER