anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BASKAN GÜRLESIN KARAKOVA'DA YOL SORUNUNU ÇÖZDÜ 08.07.2015
Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin,  Karakova Mahallesi’ne yaptigi inceleme ziyaretinde vatandas kendisinden mahallenin ana giris kismi olan yolun genisletilmesi talebinde bulundu. 5 metre genisliginde olan ve bir tarafi 6 metrelik derin bir uçurum olan yolda iki aracin dahi zor geçtigini gören Baskan Gürlesin, acil olarak yaya ve araç trafigini tehlikeye sokan yolun genisletilmesi talimatini verdi. Mahalle sakinleri tarafindan “Sirat köprüsü” olarak adlandirilan yolda çalismalar Nisan ortasinda basladi. Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, çalismalarin basladigi ilk anlarda yaptigi inceleme ziyaretinin ardindan son olarak asfaltlama asamasina gelen o yolda incelemede bulundu.

“KARAKOVA’YA ÖNEMLI BIR YATIRIM YAPTIK”
Karakova Mahallesi’nni girisinin yapilan yatirimla yeniden sekillendigini belirten Baskan gürlesin, “Bütün mahallelerimizde oldugu gibi Karakova mahallemizde de ciddi bir üst yapi çalismasi baslattik. Mahallemizin ana giris noktasinda hem araç ve hem yaya trafigini riske atan iki aracin zor sigdigi, 5 metre genisliginde sag tarafi derin sarampol olan ana yol giris kismimiz vardi. Vatandaslarimizin bu noktadaki magduriyetini gidermek, can ve mal güvenligini korumak adina harekete geçtik. 5 metrelik o dar noktayi genisletmek ve sarampolü ortadan kaldirmak için 6 metre boyunda  174 metre uzunlugunda bir istinat duvari imalati yaptik.  Duvar ile yol arasindaki boslugu ciddi bir dolgu malzemesiyle kapatarak 14 metre genisliginde yaya ve araç trafigini rahatlatan bir yol kazanmis olduk. Kenarina yaptigimiz tel örgülerle de güvenligini  sagladik. O dar kismin genisletildigi alan dahil toplamda 500 metreye yaklasan o yolumuzda genisletme, kaldirim çalismalarimiz tamamlandi. Ömrü çok uzun oldugu içinde maliyetine bakmaksizin sicak asfaltimizi da döküyoruz. 750 bin liralik bir yatirimi Karakova mahallemize kazandirmis olduk. Halkimizin hizmetine sunduk.  Yatirimimizin hayirli olmasini diliyorum” dedi.

 KARAKOVA’DAN MESAJ VERDI
Yapilan çalismayi inceleyen Baskan Gürlesin,çogunlukta Roman vatandaslarin yasadigi karakova mahallesinden su mesaji verdi, “Karakova Mahallemizde yasayan insanlarimizin çogu Roman vatandasimiz. Özellikle bazi siyasi partililerin temsilcileri, burada insanlari ötekilestirerek kendilerini daha yakin gösterme algisi yaratmaya çalisiyorlar. Bu üzüntü verici bir durum. Ak Partili bir Belediye Baskani olarak hiçbir vatandasimiz arasinda bir ayrim yapmadan hizmet götürüyoruz. Hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandasidir. Buraya yaptigimiz hizmet ve yapacagimiz çalismalar düsüncemizi açikça ortaya koymaktadir.  Bu konunu da altini çizmek istiyorum” dedi. 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER