anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BASKAN GÜRLESIN ILÇEYI MOBESELERLE DONATIYOR 06.07.2015
  Pamukkale Belediyesi, yine dev bir yatirima daha imza atti. Baskan Hüseyin Gürlesin’in talimatiyla daha güvenli , huzurlu ve suçun minimize edildigi bir Pamukkale için mahalleler bir bir mobese kameralariyla donatiliyor. Denizli’de 2009’dan bugüne kadar devlet yatirimiyla 56 noktada 192 mobese kamerasi kuruldu. Pamukkale Belediyesi,  konuyla ilgili ilçe sinirlarinda 2015 Ocak ayinda 600 bin liralik yatirimla 7 mahallede 30 kamera kurarak Denizli Il Emniyet Müdürlügü’nün hizmetine sunmustu. . Baskan Gürlesin, 2. Etap yatiriminin baslatarak 11 mahalle de 42 sabit, 6 hareketli olmak üzere 48 mobese kamera sistemini 800 bin liralik dev  bir yatirimi daha hizmete sunuyor. Pamukkale Belediyesi’nin toplamda 1 milyon 400 bin liralik yatirimla 78 kamera destegiyle Denizli’deki kamera sayisi ise270’e yükselmis oldu. Valilik makaminda yatirimla ilgili de Denizli Valiligi, Il Emniyet Müdürlügü ve Pamukkale Belediyesi arasinda protokol imzalandi.

VALI KOCATEPE, “BASKAN GÜRLEDI”
Protokol imza törenine Denizli Valisi Sükrü Kocatepe, Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Il Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ve  Il Jandarma Komutan Vekili Mürsit Kuyumcu katildi. Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’e böylesi önemli bir yatirim destegi için tesekkür eden Vali Sükrü Kocatepe, “ Sehirlerimizin, yerlesim birimlerimizin artik güvenliginde  elektronik kontrol sistemleri büyük önem arz ediyor. MOBESE sisteminin daha da genisletmeye gayret ediyoruz.  Bu konuda Içisleri Bakanligimizdan gelen ödeneklerle kontrol noktalarini çogaltmaya, kameralarimizi artirmaya çalisiyoruz.  Tabi ki gelen ödeneklerimizin tüm ihtiyaçlarini karsilamasi noktasinda yetersizligimiz, eksikliklerimiz var.  Bu eksikligimiz giderme anlaminda Pamukkale Belediye Baskanimiz Hüseyin Gürlesin, yine egitimde ve sosyal kültürel konularda oldugu gibi burada da gürledi. Yine bize çok önemli katkilarda bulundu.  Pamukkale Belediyemiz 1. etapta 600 bin liralik yatirimla 30 kamerayi hizmete sunmustu.  Simdide 2. etapta Baskanimiz 800 bin lira daha yatirim yaparak 48 kamera daha sagliyor. Sehrimizin güvenligi ve özellikle suçlularin yakalanmasi konusunda bu destegini Denizlimize çok büyük katkilari olacak. Ben kendilerine bugüne kadar yaptigi hizmetler yaninda  sehrimizin asayis ve güvenligi anlaminda yaptigi bu hizmetlerden dolayi da çok tesekkür ediyorum” dedi.

“68 MAHALLEMIZI KAMERAYLA DONATACAGIZ”
Daha güvenli ve huzurlu bir Pamukkale için 68 mahallenin tamamini toplam  7 etapta mobese ile donatacaklari müjdesini veren Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, “ Pamukkale Ilçemizin daha güvenli ve huzurlu bir yer olmasi, suçla mücadelede Emniyetimize destek olmak, suça yönelik caydiricilik saglamak amaciyla mobese yatirimlarini önemsiyoruz. 6 ay önce 2015 yilinin basinda 600 bin lira bir giderle 7 mahallimize 30 mobese kamerasi yerlestirmistik. Emniyet Müdürlügümüzün hizmetine sunmustuk. Simdi ise  ilçe sinirlarimiz içinde 11 mahallimize 800 bin liralik bir harcamayla 48 mobese kamera sistemi kuruyoruz. Amacimiz Pamukkale bölgemizde can ve mal güvenligini korumak ve suç ve suçla mücadele de ispat ve deliller anlaminda olaylarin hizlica çözümlenmesine katki vermek ve en önemlisi caydiriciligi saglamak. Bu yaptigimiz yatirimlarla suç olaylarini hiç olmamasi yada en asgari düzeyde olmasini hedefliyoruz. Mobese sistemleri  asli görevimiz degil ancak  Pamukkalemizin güvenligi bizim için çok önemli. Bu konuya da katki sunmaktan büyük bir onur duydugumu belirtmek isterim.  Ve sunun altini çizmek istiyorum! Pamukkale Belediye olarak toplam 7 etapta 2016 Eylül ayina kadar 68 mahallemizin tamamini mobese kameralariyla donatmis olacagiz. Mobese kameralarimizin hayirli olmasini diliyorum” dedi.

“PAMUKKALE ÖNEMLI BIR ÖRNEK”
Denizli Il Emniyet Müdürü Hüseyin Namal’da Pamukkale Belediyesi’nin böylesi bir yatirimla diger tüm belediyelere de güzel bir örnek teskil ettigine vurgu yaparak, “Denizlimizde 2009 yilinda mobese sistemi kurulmaya baslandi. Bugüne kadarda imkanlar nisbetinde kamera noktalarimiz artirilarak geldi. Pamukkale Belediye baskanimizin verdigi destekle birlikte kamera sayimiz 192’den 270 sayisina ulasti. Kendi kaynaklarimiz nispetinde de yatirim çalismalarimiz sürüyor. Burada önceligimiz bölgelerdeki suç sayilari, toplumsal olay oranlari noktasinda belirli bir periyotta bu yatirimlari bölgelerimize yapiyoruz. Güvenlige ve huzura desteginden, duyarliligindan dolayi Pamukkale Baelediye Baskanimiza tesekkür ediyorum. Ayrica bu tutumunun diger belediyelere, ilçe belediyelerine de  örnek olmasini diliyorum. Böylesi bir katki mobese sistemini daha hizli yayilmasina yani güven ve huzur ortamina  katki saglayacak” dedi.

Konusmalarin ardindan protokol metni imzalanarak, mobeseler Denizli Il Emniyet Müdürlügü’nün hizmetine sunuldu. 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER