anasayfafacebooktwitter
destekhatti
ŞÖLENE MUHTEŞEM FİNAL 18.06.2015

Denizli’nin en büyük hali saha turnuvasi olan “Pamukkale’de Futbol Söleni” tamamlandi. Pamukkale Belediyemiz tarafindan organize edilen ve 52 takimin katilimi ile yapilan turnuvada üçüncülük ve sampiyonluk maçlari Deliktas’ta belediyemiz tarafindan yapilan sahada yapildi. Vatandaslarin büyük ilgi gösterdigi turnuvanin finalinde ilk olarak üçüncülük maçi oynandi. Yarifinal maçlarinda maglup olan takimlar Kervansarayspor ile Uzunpinarspor karsi karsiya geldi. Büyük çekismenin yasandigi maçta Uzunpinarspor Kervansarayspor’u 5-2 yenerek turnuvanin üçüncüsü oldu. Turnuvanin finalinde ise Pelitlibag Gençlikspor ile Örenspor takimlari mücadele etti. Final maçini Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Baskanimiz Hüseyin Gürlesin, Gençlik Hizmetleri Spor Il Müdürü Ahmet Ibanoglu, Pamukkale Belediyesimizin meclis üyeleri, muhtarlar ve yüzlerce sporsever izledi. Maçi Denizli’nin üst klasman  hakemi Ümit Öztürk yönetirken karsilasmada büyük heyecan yasandi. Karsilasmanin baslama vurusunu Pamukkale Belediye Baskanimiz Hüseyin Gürlesin yapti. Sporcularin sampiyonluga ulasmak için verdigi mücadele görülmeye degerdi. “Pamukkale’de Futbol Söleni”nde mutlu sona ulasan takim Pelitlibag Gençlik’i 5-3 yenen Örenspor takimi oldu. Maç sonunda Örensporlu sporcular büyük sevinç yasandi.

YENI TURNUVALAR GELIYOR

Turnuvanin final maçinin ardindan  ödül törenine geçildi. Törende ilk olarak konusan Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru, “Pamukkale Belediyesi çok önemli bir etkinlige imza atti. Ilçe sinirlari içinde bulunan mahalleler arasinda kaynasmayi saglamak amaciyla düzenlenen bu turnuvanin finali gerçekten çok güzel oldu. Pamukkale Belediyesi’nin bu tür etkinlikleri farkli branslarda ve bayanlarin da yer aldigi sekilde devam etmesini diliyorum. Biz kaymakamlik olarak bu tür etkinliklere destek vermeye haziriz” dedi. Törende konusma yapan Pamukkale Belediye Baskanimiz Hüseyin Gürlesin ise, “Pamukkale Belediyesi olarak biz her alanda aktif olmak istiyoruz. Bu nedenle kisa sürede  yapimina basladigimiz hali sahalarimizin dördünü hizmete sunduk. Bunu da turnuva ile taçlandirmak istedik. Kisa sürede 52 takim bu organizasyona basvurdu. 2 hafta gibi bir zaman içinde turnuvayi basariyla tamamladik. Çok dogru bir projeye imza atmis oldugumuzu bugün gördük. Ama bu yetmez. Yapimi devam eden hali sahalarimizi yil basina kadar tamamlayip hizmete sunmak istiyoruz. Bunun yaninda  sonbahar da yine mahallelerimizin katilacagi bir turnuva organize edecegiz. Ayni zamanda okullar arasinda da maçlarin oynanmasini saglayacagiz. Yine ilk baharda yeni bir organizasyon daha yapmak istiyoruz. Bizim amacimiz  gençlerin spor yapmasina imkan saglamak. Ben turnuvada emegi geçen herkese tesekkür ederken, katilan takimlara ve muhtarlara da ayrica tesekkür ediyorum” dedi.

  

ÖDÜLLER VERILDI

 

Konusmalarin ardindan turnuvada dereceye giren takimlara ödülleri verildi. “Pamukkale’de Futbol Söleni”nde dördüncülügü elde eden Kervansarayspor’a katilim belgesi ve toplam 900 TL’lik hediye çekini Gençlik Hizmetleri Spor Il Müdürü Ahmet Ibanoglu verdi. Burada bir açiklama yapan Ibanoglu, “Pamukkale Belediyesi henüz 1 yillik belediye olmasina ragmen 20 hali saha yapmaya baslamasi bir spor adami olarak beni çok memnun etti. Bu tür tesisler aktif olarak kullanildigi zaman gençlerimiz spor yapma imkani bulmus olur. Bu da gençler için çok önemli. Pamukkale Ilçesi bu tür hizmetler nedeniyle oldukça sansli” dedi. Turnuvada üçüncü olan Uzunpinarspor’un bin 800 TL’lik hediye çeki ödülünü Pamukkale Belediyemizin Baskan Yardimcilari Selim Arkan ve Fahrettin Göksu verdi.  Finalde rakibine yenilerek ikinciligi kazanan Pelitlibag Gençlik takiminin katilim belgesi ve 2 bin 700 TL’lik hediye çekini Kaymakam Veysel Beyru verdi. “Pamukkale’de Futbol Söleni”nde mutlu sona ulasan Örenspor takiminin 3 bin 600 TL’lik hediye çekini Pamukkale Belediyemizin Baskani Hüseyin Gürlesin teslim etti. Turnuva sonunda takimlar dostluk fotografi çektirdi. Turnuavaya katilam tüm takimlar için hazirlanan özel katilim belgeleri ise Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeleri Turgut Özkan, Arif Özeren, Adnan Kaya, Alparslan Albay ve Ibrahim Çelebioglu ve mahalle muhtarlari tarafindan verildi.  Tören sonunda Örenspor takim kaptani Reha Yildiz, Pelitlibag Gençlik takim kaptani Yasin Karaobali, Uzunpinarspor takim kaptani Haluk Kartop ve Kervansarayspor Takim Kaptani Harun Kocabas, Pamukkale Belediyemizin Baskani Hüseyin Gürlesin’e günün anisina ismi yazili olan tabak hediye etti.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER