anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BASKAN G├ťRLESIN'DEN PAMUKKALE ATAGI 09.06.2015

Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, dünyanin göz bebegi olan yilda 2 milyon turistin ziyaret ettigi beyaz cennet Pamukkale’nin isletmesini devir almak için geçtigimiz ay resmi basvuru yapildigini açiklamisti. Süreçle ilgili olarak Baskan Gürlesin, 30 Nisan’da Kültür ve Turizm Bakan Yardimcisi Abdurrahman  Arici ile Pamukkale’de görüsmüstü. Pamukkale’nin isletmesi devir almak noktasinda girisimlerini sürdüren Baskan Gürlesin, Bakan Yardimcisi Arici’yi bir kez daha Pamukkale’ye davet ederek agirladi.

PAMUKKALE BÜYÜK DEGERIMIZ
Kültür ve Turizm Bakan Yardimcisi Abdurrahman  Arici ilk olarak Baskan Gürlesin’i makaminda ziyaret etti. Yogun programina ragmen Denizli’ye gelmelerinden dolayi Bakan yardimcisi Arici’ya tesekkür eden Baskan Gürlesin, “Sayin Bakan Yardimcimizla 30 Nisan’da görüsme sansi bulmustuk. Turizm bölgelerimiz Pamukkale ve Karahayit ile ilgili projelerimiz noktasinda bir kez daha bulusma sansi yakaladik. Amacimiz turistlerin akin ettigi beyaz cennet Pamukkale ve termal saglik turizmiyle öne çikan Karahayit ve bölgemizde neler yapabilirizi degerlendirmek, hazirligini yaptigimiz  projeleri masaya yatirmak. Görüsmelerimizin bölgemiz açisindan olumlu sonuçlar getirecegini düsünüyorum. Sayin Bakan Yardimcimiza Ilçemize geldikleri için çok tesekkür ediyorum” dedi.

ELIMIZDEN GELEN KATKIYI SUNACAGIZ
Pamukkale Ilçesinde olmaktan büyük mutluluk duydugunu aktaran Bakan Yardimcisi Arici ise, “Cumhurbaskanligi Uluslar arasi Bisiklet Turu Pamukkale etabinda Pamukkale Belediye Baskanimiz Hüseyin Gürlesin ve Büyüksehir Belediye Baskanimiz Osman Zolan ile görüsme firsati bulmus, önemli bir degerimiz olan Pamukkale Ören Yerini incelemistik. Süreçle alakali o bölgede neler yapilabiliriz, turizm noktasinda bölgede gelisimin saglanmasi için Bakanligimiz ve Pamukkale Belediyemizle isbirligimiz içerisinde neler ortaya koyabilirizi bir kez daha yerinde gördük. Insallah Kültür ve Turizm bakanligi olarak elimizden gelen katkiyi Pamukkale Belediyemize gösterecegiz.  Pamukkale noktasinda Bakanligimiza Belediyemiz tarafindan geçtigimiz haftalarda projeler dosya halinde sunulmus, basvurular yapilmisti. O süreç degerlendiriliyor. Bize kalan o deger, kültürel miras Pamukkale noktasinda da Baskanimizin daha önceden Il Genel Meclisi Baskaniyken de önemli çalismalari var. Hayirlisi olmasini diliyorum. Hüseyin Baskana çalismalarinda basarilar diliyorum” dedi.

PAMUKKALE’DE INCELEME
Kültür ve Turizm Bakan Yardimcisi Abdurrahman  Arici ve Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, daha sonra Pamukkale Ören yerine geçti. Pamukkale Ilçe Kaymakami Veysel Beyru ve Müze Müdürü Hasan Hüseyin Baysal’da inceleme gezisine eslik etti. Baskan Gürlesin ilk olarak Bakan Yardimcisi Arici’ya Kocaçukur ve çevresinde hazirladigi projeleri anlatti. Sonrasinda ise travertenler bölgesi, Antik Havuz ve ören yerinin bir çok noktasinda inceleme yapildi.

 

 


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER