anasayfafacebooktwitter
destekhatti
5 Haziran Dünya Çevre Günü 05.06.2015

  Etkinlikler, Dokuzkavaklar Köprülü Kavsagi’ndan AK Vadi Parki’na kadar olan yaklasik 500 metrelik yolda bisiklet sürmekle basladi. Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Baskan Yardimcilari Veli Demir, Abdullah Sevinçli, Türkay Gözlükaya ve Fahrettin Göksu, Ilçe Milli Egitim Müdürü Resat Erdogan ve çok sayida vatandas, etkinlik alanina bisikletlerle gitti.
   
AK Vadi’deki etkinliklerde ise yüzlerce ögrenci, etkinliklerde doyasiya eglendi. Baskan Yardimcisi Demir, burada yaptigi konusmada çevre bilincine dikkat çekti. Insanlarin hayati fonksiyonlarini yerine getirebilmesi için çevreye ihtiyaç duyuldugunu kaydeden Baskan Yardimcisi Demir, söyle dedi:
   
‘Çevre insan sagligi için en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle kirletilmemesi esastir. Önemli olan kirletmek ardindan temizlemek degil, kirletmeyi önlemek ve temiz tutmaktir. Biz çevreyi atalarimizdan miras degil çocuklarimizdan ödünç aldik. Bu emaneti en güzel sekilde teslim etmeliyiz. Bu nedenle daha küçük yasta çevre bilinci olusturmaya çalisiyoruz. Biz bu konuda belediye olarak üzerimize düseni sonuna kadar yapmaya kararliyiz. Siz degerli vatandaslarimizdan bize destek olmanizi istiyoruz. Çevre bilinci olusturmak için içimizden birisini (çevreci dede) olarak seçtik. Çevreci dedemiz okullari, isyerlerini ve çesitli yerleri gezerek çevre konusunda hassasiyet gösterilmesini isteyecek.’   
   
Kaymakam Beyru da, belediyenin hazirladigi etkinlige kaymakamlik ve Ilçe Milli Egitim Müdürlügü olarak destek verdiklerini ifade ederek, ‘Çevre söz konusu oldugunda her sizlerden gelen her türlü projeyi desteklemeye haziriz. Havamizi, suyumuzu ve çevremizi temiz tutmak adina ne gerekiyorsa yapmaya haziriz’ dedi.
   
Konusmalarin ardindan ögrencilerin olusturdugu halk oyunlari ekibi gösterisini sundu. Ardindan atiklardan yapilmis kiyafetlerle defile düzenlendi. Çocuklar böylece atiklarla neler yapilabilecegini göstermis oldu. Etkinlikler bunlarla da sinirli kalmadi. Özellikle çocuklarin ilgi gösterdigi çesitli yarismalar düzenlendi. Kasikla yumurta tasima yarismasi, çuval içinde yürüme yarismasi ve kosma yarismasi kiyasiya çekismeye sahne oldu.  
   
Yarismalarin ardindan 1, 2. ve 3. olan yarismacilara hediyeleri verildi. Birinci olan yarismacilar bisikletle ödüllendirilirken 2. olanlara esofman ve 3. olanlara top hediye edildi.
   
Etkinligin son bölümünde ise çevre temizligi vardi. Protokol üyeleri, ögrenciler ve vatandaslar ellerine çöp poseti alarak çevre temizligi yapti.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER