anasayfafacebooktwitter
destekhatti
FATMA ARTIK DUYUYOR 15.05.2015

Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Engelliler Haftasi’nda toplumun tüm kesiminden “Bu davranis ayakta alkislanir”  dedirtecek bir güzellige imza atti. Egitime büyük önem veren ve okul okul gezerek fiziki ihtiyaçlarini karsilayan Baskan Gürlesin, ayni kapsamda kisa zaman önce Uzunpinar Çok Programli Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sirasinda Baskan Gürlesin’e bir ögretmen, 17 yasindaki 11 sinif ögrencisi Fatma Karet’in yillardir duyma sikintisi yasadigini ve ailesinin ekonomik nedenlerle pahali olan isitme cihazini alamadigini aktardi. Derslerinde çok basarili olan Fatma’nin hem gelecek yasamina hem de egitim hayatina bu durumun büyük sikinti yasattigi vurgulandi.Genç kizin durumunu ögrenen Baskan Gürlesin, çok acil olarak gerekeni yapacagini belirtip destek sözü verdi.Konu üzerine harekete geçen Baskan Gürlesen,  isitme kaybi yüzde 60’lara ulasan ve giderek kaybi artan Fatma Karet’i tedavi ettirip isitme cihazi alarak bu engelini ortadan kaldirdi. Tedaviyle birlikte isitme cihazina kavusan Fatma, artik tam anlamiyla duyuyor.

 MUTLULUK GÖZ YASI DÖKTÜ
Tüm sesleri duyabilen, derslerini tam olarak adapte olan genç kiz mutlulugunu, Engeliler Haftasi’nda Baskan Gürlesin’i Fizik Ögretmeni Yücel Zeytincik ile ziyaret ederek paylasti. Baskan Gürlesin’e duyarli davranisindan dolayi tesekkür eden ögretmen Yücel Zeytincik, “Okulumuzu ziyarete geldiginizde derslerinde çok basarili olan genç kizimizin durumunu size aktarmistik. Maddi açidan bayagi yüklü bir yardima ihtiyaç vardi. Çok kisa sürede desteginizle tedavi ve isitme cihazi alinarak  Fatma Karet sagligina kavustu. Fatma’ya yeni bir dünya açtiginiz ve yüzünü güldürdügünüz için tesekkür ediyorum” dedi. Sevinç gözyaslarini tutamayan Fatma ise , “Siz yardim etmeseydiniz isitmeyen bir dünyaya adim adim yaklasiyordum. Siz yardim ettiniz dünyam degisti. Hayatim degisti. Yardim etmeseydiniz duyacagim söylenseydi hiç inanmaz ve bunu ummazdim. Sesleri bana geri verdiniz, egitim hayatimda önümü açtiniz. Çok tesekkür ediyorum” dedi.

YÜZLERIN GÜLMESI YETERLI
Baskan Gürlesin de, ögretmenlerle yapilan o toplantida Fatma Karet’in durumunun kendisini çok etkiledigini kaydederek, “O gün bana az duydugu ve giderek daha da az duymaya devam ettigi belirtildi. Sahip çikilmasi gerekiyordu. Ayrica kizimiz çok da basariliymis. Bizde duyarlilik göstererek konuyu degerlendirdik. O gün ismini aldik ve sonraki süreci adim adim takip ettik. Tedavisi yapildi ve isitme cihazi alindi. Kizimizin mutlulugu bizlere yetti. Amacimizda buydu. Kizimizin, ailesinin ve ögretmenlerinin mutlu olmasi hedefimizdi. Bunu basardigimizi düsünüyorum. Biraz önce mutluluk gözyaslari gözlerinden damladi. Yeter ki bizim gözyasimiz bu sebeple olsun.  Allah bundan sonra da daha büyük basarilarinizi daim etsin. Sizleri sevindirebildiysek ne mutlu bize” dedi.

DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEGIZ
Baskan Gürlesin ziyaret vesilesiyle engellerle bir çagrida bulunarak, “Benzer tarzda rahatsizligi olan engellilerimiz, lütfen bizlere basvursunlar. Belki yapabilecegimiz bir seyler vardir. Biz burada elimizden geldigi kadar yardimci olmak istiyoruz. Imkanlara, sartlara ve saglik raporlarina bakarak nasil bir yardimimiz dokunabilir bunu belirleyecegiz. Sonucunda ise belirli bir oranda benzer engellilerimize elimize uzatacagiz. Bunu Fatma Karet’le baslattik. Kendisi zaten basarili bir ögrencidir. Simdi de daha da basarili olacaktir. Ülkemize, vatanimiza, insanliga faydali olacagindan hiçbir sekilde süphem yok” dedi.

  

 


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER