anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN YOLLARDA 13.05.2015

Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, ilçe genelinde bir çok noktada bu yil 33 milyon liralik dev yatirimla yol-kaldirim imalati, parke tasi uygulamasi, yesil alan düzenlemeleri, pazaryeri ve hali saha yapimi gibi çalismalarini baslatmisti. Baskan Gürlesin, bu çalismalar basta olmak üzere yatirimlari yerinde inceliyor, varsa eksiklikleri yerinde tespit ederek çalismalarin aksamadan ilerlemesi için azami gayret gösteriyor. Dahasi Baskan Gürlesin, esnaf ve mahalle ziyaretleri ile vatandaslarla bir araya geliyor. Her gün yogun bir tempoda çalisan Baskan Gürlesin, bir günlük programina 12 mahalle sigdirarak o bölgelerde yürütülen çalismalari yerinde inceledi, binlerce vatandasla bulusarak taleplerini dinledi. Pamukkale Belediyesi’nce yürütülen çalismalar hakkinda vatandaslari bilgilendirdi.

 BIR GÜNDE 12 MAHALLE
Baskan Gürlesin’in sabahin erken saatlerinde ilk duragi Kayihan Mahallesi’nde devam eden yol ve kaldirim çalismalari oldu.  Bölgenin çehresini degistirecek çalismalari yerinde inceleyen Baskan Gürlesin’in ikinci duragi ise Zeytinköy Mahallesi idi. Burada da yapimi devam eden yol ve kaldirim çalismalarini yerinde inceledi. Sonrasinda ise Baskan Gürlesin, Pamukkale Belediyesi’nce yürütülen Zümrüt Mahallesi’nde bulunan Hüsamettin Kulakli Ilkokulu’nun bahçe düzenlemesini ve çevresinde devam eden yol, kaldirim çalismalarini inceledi. Ardindan Pamukkale Ilçesi’nin 50 kilometreyle en uzak mahallesi olan Gözler’e giden Baskan Gürlesin, geçtigimiz ay mahallenin yillardir en büyük derdi olan yol özelligini kaybetmis ana caddesine nesteri vurmustu. Kaldirimiyla-yoluyla 2 bin 850 metre uzunlugundaki 1 milyon liralik dev bir yatirimla tekrar düzenlenen ana caddede incelemeler yapan Baskan Gürlesin, çalismalari titizlikle kontrol etti. Gözler Mahalle sakinleriyle bulusan Baskan Gürlesin, 1 aydan kisa zaman içinde çalismanin bitecegi müjdesini verdi.
Baskan Gürlesin sonrasinda gecenin ilerleyen saatlerine kadar ardi ardina Akçapinar, Belenardiç, Eymir, Uzunpinar, Haytabey, Karahayit ve Akköy’de yürütülen çalismalari inceledi, yüzlerce mahalle sakiniyle bir araya gelerek taleplerini dinledi. Mahallelere yapilacak yatirimlarla ilgili mahalle sakinlerine müjde verdi. Baskan Gürlesin son olarak gecenin geç saatlerinde Pamukkale Mahallesi’nde yürütülen yol kaldirim çalismalarini inceledi.

 HIZMETE ARALIKSIZ DEVAM
Pamukkale Belediyesi olarak sehir merkezindeki degisim ve dönüsümü 68 mahallenin tamamina yansitmak için yogun çaba harcadiklarini belirten Baskan Gürlesin, “Bölgede yürütülen çalismalarin en iyi sekilde devam etmesi, sorunsuz ve kullanis açisindan sikintilarin olmamasi için siklikla çalismalari yakindan inceliyor ve kontrol ediyoruz. Düzenlemeler noktasinda daha da ne yapabilirizi degerlendiriyoruz. Tabi ki bir çok noktamizda yürütecegimiz çalismalarla ilgili ihaleler de devam ediyor. Amacimiz insanlarin mutlulugu, halkimiza hizmet etmek. Pamukkale Belediyesi olarak sehir merkezimizdeki degisim ve dönüsümün yansimasini 68 mahallemizin tamamina yansitmak için yogun çaba harciyoruz. Bize verilen emanetin hakkini vermek için ne gerekiyorsa yapiyoruz. Ben sadece koltukta oturmayacagimi seçimden öncede ifade etmistim. Bu anlamda da her noktada yürütülen çalismalari bugün oldugu gibi bizzat yerinde inceliyor, biran önce sorunsuz bitirerek insanlarimizin hizmetine sunmaya çalisiyorum. Kisa zamanda birçok mahallemizin ana arterlerine girerek, çalismalara baslayacak. 5 yillik dönemimizin tamaminda Pamukkale Ilçemizin genelinde önemli yatirimlarla çehrenin degistigini hep birlikte görecegiz” diye konustu.

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER