anasayfafacebooktwitter
destekhatti
MİNİK ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ 08.05.2015

Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru ve  Pamukkale Ilçe Milli Egitim Müdürü Resat Erdogan ile birlikte Ahmet-Hanife Parali Anaokulu’nu ziyaret etti. Baskan Gürlesin ve protokol üyeleri minik ögrencilere agaç ve orman sevgisini asilamak amaciyla okulun hemen yaninda olusturan park alanina fidan dikti. Minik elleriyle birlikte fidanlari Baskan Gürlesin ile birlikte toprakla bulusturan ögrencilerin yasadigi mutlulukta görülmeye degerdi. Fidanlarin can suyunun verilmesinin ardindan Baskan Hüseyin Gürlesin, minik ögrencilere ormanlarin önemini anlatti. Fidan dikim töreni sonrasi Baskan Gürlesin, çocuklara boyama kitabi ile dis macunu ve firçasi hediye etti. Her çocukla bir bir ilgilenen Baskan Gürlesin, günde en az iki kez dislerini firçalayarak agiz sagliklarina çocuklarin dikkat etmelerini istedi.
Böylesi güzel bir etkinlikte minik ögrencilerle bulusmanin mutlulugunu yasadigini belirten Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, “Bizim en büyük görevlerimizden birisi dogayi ve ormanlari korumanin yaninda gelecek nesillere orman ve agaç sevgisini asilamak. Bu etkinligimizle de minik çocuklarimizla fidanlari toprakla bulusturduk. Etkinligimizle doga sevgisinin tohumlarini miniklerimizin kalbine de gömdük” dedi.
Çocuklarin simdiden doga ve orman sevgisine sahip olmasi gerektigini belirten Gürlesin, bu etkinligin duyarlilik anlaminda onlarin zihninde yer edecegine emin oldugunu söyledi. 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER