anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Öğrenciler Sordu, Başkan Gürlesin Cevapladı 06.05.2015

  Okul ögretmenlerinden Türkçe Ögretmeni Filiz Özcan önderligindeki okul ögrencileri, yerel yönetimlerin çalismalari konusunda ödevleri için Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’i ziyaret etti. Baskan Gürlesin de, ögrencileri kabul ederek tüm sorulara içtenlikle cevap verdi.
Ögretmen Özcan, belediyenin ilçeye ve özellikle okullara yönelik kazandirdiklari yatirimlar ve hizmetler için Baskan Gürlesin’e tesekkür etti. Ardindan ögrenciler sordu Baskan Gürlesin cevapladi.
   Pamukkale Belediye Baskani Gürlesin, öncelikle ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek sözlerine basladi. Gençlerin gelecegin Türkiye’sini insa etmek gibi kutsal bir sorumlulugu bulundugunu ifade eden Baskan Gürlesin, ‘Pamukkale Belediyesi olarak hangi asama olursa olsun, egitim söz konusu oldugunda yapamayacagimiz fedakarlik yoktur. Gelecegin Türkiye’si sizlerin elinde sekillenecek. Bu nedenle egitime ayri bir önem veriyoruz. Bu günün gençleri yarinin büyükleridir. Çocuklarimizin ve gençlerimizin çok iyi sartlarda yetistirilmesi gerektigine inaniyorum. Devletin imkanlari bir taraftan bir de belediyenin imkanlari bir taraftan seferber edilerek mümkün olan sartlarin en iyisi çocuklarimiza ve gençlerimize sunulmasi gerekir. Pamukkale Belediyesi olarak egitim camiamiza gerçekten çok büyük denilebilecek nitelikte katkilarimiz var. Maddi durumu iyi olmayan ailelerimizin çok çocuklarina ortaokul ve lise egitimi görenlere ögrenim yardiminda bulunuyoruz. Her ay 1 milyon lira tutarinda 1200 ögrenciye ögrenim yardim veriyoruz.
  Basarili ögrencileri Pamukkale’ye götürüyoruz. Anneleri ve balariyla birlikte böyle bir imkan sunduk. Hem onlarin basarilarini ödüllendiriyoruz hem de diger çocuklarin basarilari olmalari amaciyla bu projeyi yürütüyoruz. Ilkokullara yönelik bazi çalismalarimiz var. 9-10 ve 11. sinif ögrencileri için dün startini verdik (Pamukkale Okuyor Projesini) baslattik. Çocuklarimiza ve gençlerimize hizli okuma tekniklerini ögretiyoruz. Türkiye ortalamasi dakikada 160 kelime okuma düzeyindedir. Hizli okuma teknikleriyle dakikada okunan kelime sayisini en az 2 katina çikarmayi amaçliyoruz. Sizlerin yarin sinavlarda daha hizli okuyarak daha fazla soru çözmenizi amaçliyoruz. Bu sene içinde 5 bin çocugumuza ve gencimize hizli okuma tekniklerini ögretecegiz. Okullarimizin fiziki yapisinin iyilestirilmesi, engelli rampalari, bahçelerinin düzenlenmesi, boyama ve eksikliklerinin giderilmesi noktasinda belediyemizin katkilari oldu.’
  Baskan Gürlesin, Arta kalan zamanda neler yapiyorsunuz, Pamukkale’nin tanitimi için ne gibi çalismalariniz var seklindeki sorulara ise söyle cevap verdi:
  ‘Bos zamanimiz hiç olmuyor dersem abartmis olmam. Bize verilen emanetin hakkini en iyi sekilde vermek istiyoruz. Bu milletimize olan bir borcumuzdur. Onun için zamanimizin büyük kismini milletimize hizmet için ayiriyoruz. Amacimiz görevimiz boyunca bir fazla hizmeti milletimize sunabilmektir. Geçen hafta olan Cumhurbaskanligi Bisiklet Turu Pamukkale ve Denizli’nin tanitimi anlaminda katki vermek tanitim için ilk organizasyonlarimizdan biridir. Ama bir yillik belediye baskanligim dikkate alindiginda bu konuda bazi projeleri hayata geçirdigimizi söyleyebilirim. Ben sizleri yetistiren ögretmenlerimize de sonsuz tesekkür ediyorum. Sorgulayan soru soran gençlere ihtiyacimiz var. Siz degerli ögretmenlerimiz, ögrencilerimizle gelecegimizin emin ellerde oldugunu gösterdiniz. Gözlerinizdeki o pirilti, o sorgulayan, arastiran özelliginiz hiçbir zaman kaybolmasin.’


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER