anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE DE OKUMA SEFERBERLİGİ BAŞLADI 05.05.2015

Pamukkale Belediyesi, egitime verdigi desteklere önemli bir halka daha ekledi. “Daha mutlu daha gelismis bir toplum için” sloganiyla 9-10 ve 11 siniflara yönelik olarak 5 bin ögrenciye hizli okuma tekniklerinin ögretilecegi Pamukkale Okuyor Projesi’ni hayata geçirdi. Ögrencilerin ortalama dakika da 160 kelime olan okuma hizinin 2- 3 katina çikarmayi amaçlayan projeyle, okuma aliskanligi dahil olmak üzere sinavlarda basarilarinin maksimum seviyeye çikarilmasi hedefleniyor.  Hizli Okuma Teknikleri egitimiyle gençlerin sinavlarda dikkat, konsantrasyon ve motivasyonlarinin artirilarak, hizli okuyup, hizli algilayip, hizli sorulari çözerek on binlerce kisinin önüne geçip geleceklerine en iyi sekilde hazirlanmalarina destek olunacak.

 IMZALAR ATILDI PROJE BASLADI
Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin,  Ilçe Milli Egitim Müdürü Resat Erdogan ile protokol imzalayarak projeyi baslatti. Hizli okuma egitimleri projesinin önemine vurgu yapan Ilçe Milli Egitim Müdürü Erdogan, “Pamukkale Ilçesi’nde yasayan son sinif ögrencilerimizin okuma aliskanligini artirmak, okudugunu en iyi sekilde anlamak ve dolayisiyla sinavlarda daha hizli okuyarak, daha çabuk algilamasi ve daha hizli sorulari çözmesine yardimci olacak bir egitim projesi. 5 bin ögrencimiz bu projeden yararlanarak hizli okuma egitimi alacak. Dolayisiyla egitim sayesinde okuma hizlarini en az iki kati artiracak olan ögrencilerimiz, iki kati daha hizli ve dogru sekilde soru çözebilecek. Pamukkale Belediye Baskanimiz Hüseyin Gürlesin’e de böylesi önemli bir projeyi hayata geçirdigi için çok tesekkür ediyorum” dedi.

 

ÖGRENCILERIMIZIN GELECEKLERINE ISIK TUTUYORUZ
Pamukkale Belediyesi olarak egitime devamli destek olmaya, egitim noktasinda pozitif ayrimcilik yapmaya devam ettiklerini belirten Baskan Hüseyin Gürlesin, “Ilçemizde okullarimizin fiziki alt yapisini güçlendirmekten egitimsel materyallere kadar genis bir çerçevede desteklerimiz sürüyor. Bu çalismalara yeni ve çok önemli bir halka daha ekliyoruz. Pamukkale Ilçe sinirlari içinde okuyan 9-10-11’nci siniflardan 5 bin ögrencilerimize ‘Pamukkale Okuyor Projesi’ kapsaminda hizli okuma teknikleri egitimi verilecek. Ögrencilerimizin hizli okuma noktasinda dakika da ortalamasi suanda 160 kelime civarinda. Bu egitimle çocuklarimizin bu orani en az iki katina, bazi çocuklarimizda ise 3 hatta 4 katina çikacagini biliyoruz. Gelecegimiz olan çocuklarimizin bu egitimle sinavlarda basarisini kat kat artirarak, egitim hayatlarina isik tutmayi amaçliyoruz. Ayrica bu egitim özellikle sinavlarda çocuklarimizin dikkat, konsantrasyon ve motivasyonlarini da artiracak. Pamukkale Ilçemizin ve Denizlimizin de egitimsel anlamda basarilarini çita yükselterek sürdürmesi için projemiz büyük katki koyacak.  Bu egitimler 23 koordinatör ögretmenimizin denetiminde ilerleyecek.  Ögrencilerimiz 2 ay süreçte 28 ayri dersi, pamukkale.bel.tr internet adresimizden sifresiyle giris yaparak alacak. Dahasi bu yil, verilecek egitimin artilari hemen sinavlarda yansiyacak. Belediye olarak sadece alt ve üst yapi hizmeti mantigiyla hareket etmiyoruz. Sosyal, kültürel ve en önemlisi egitim anlaminda da kendimizi görevli bilerek hareket ediyoruz. Pamukkale Okuyor Projesi’ni hayata geçirmenin mutlulugu içindeyiz. Ögrencilerimize, velilerimize,  ögretmenlerimize ve Pamukkale Ilçemize hayirli olmasini diliyorum” dedi. 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER