anasayfafacebooktwitter
destekhatti
DÜNYA DENİZLİ'Yİ İZLEYECEK 27.04.2015

Denizli Büyüksehir Belediye Baskani Osman Zolan, bu yil 51'incisi düzenlenen Cumhurbaskanligi Bisiklet Turu'nun Denizli ayagi ile ilgili basin toplantisi düzenledi. Denizli Büyüksehir Belediyesi Encümen Salonu'nda düzenlenen toplantiya Baskan Zolan'in yani sira Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Mustafa Gökoglan ve Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Ahmet Ibanoglu katildi.  Ibanoglu, 3 yil aradan sonra özlemini çektikleri Cumhurbaskanligi Bisiklet Turu'nun tekrar Denizli'de olmasinin mutlulugunu yasadiklarini söyledi. Organizasyonun 8 etaptan olustugunu ifade eden Ibanoglu, "Mugla-Pamukkale etabi 30 Nisan'da Denizli'de bitecek. Organizasyon ertesi gün Delikliçinar Meydani'ndan çikis yapacagimiz Denizli-Selçuk etabi ile devam edecek. Bisiklet turunun en uzun etabi Denizli-Selçuk etabidir. Denizli bu uluslararasi organizasyona her yönüyle hazir" dedi. 

 Dünyayi misafir edecegiz
Baskan Gürlesin ise, 3 yil aradan sonra Pamukkale ve Denizli'nin  Cumhurbaskanligi Bisiklet Turu'na dahil edilmesinin büyük bir mutluluk oldugunu söyledi. Organizasyonun 21 kanalda 183 saat yayinlanacagini, dünyada 190 ülkeye 14 ayri dilde ulasacagini kaydeden Baskan Gürlesin, "Böyle bir organizasyonda Pamukkale ve Denizli'nin olmasi tabi bizler açisindan büyük önem arz ediyor. Böyle organizasyonlar ülkenin, ilin ve ilçenin tanitimi açisindan bulunmaz büyük bir nimet" diye konustu. Baskan Zolan da, Cumhurbaskanligi Bisiklet Turu'nun dünyada ses getiren ve izlenebilirlik anlaminda birçok kitleye ulasan bir organizasyon oldugunu ifade ederek, "Maalesef son 3 yildir Denizli etabi çesitli nedenlerden dolayi bu organizasyonun içine alinmamisti. Olaganüstü gayretlerle bu organizasyona Denizli-Pamukkale etabi da alindi. Bundan dolayi çok mutluyuz. Çünkü bu etkinlik tanitim anlaminda çok önemli bir yer aliyor. Helikopter çekimleriyle, görselligiyle yesil Denizlimizin görüntüleri tüm dünyaya , tüm Türkiye'ye ulasacak" dedi.

 Baskan Zolan'dan Denizlililere davet
Baskan Zolan, "Denizlimizin pozitif anlamda tanitimini, degerlerini gösterir olacagiz. Ayni zamanda anlatimlarla da Denizlimizin degerleriyle ilgili güzellikleriyle ilgili bir çok metinler, bilgiler yer alacak. Denizli tanitilacak. Bundan dolayi biz bu isin olmasi konusunda çok gayret sarf ettik. Sayin Bakanimiz, Valimiz, Pamukkale Belediye Baskanimiz çok emek sarf etti. Emegi geçen herkese tesekkür ediyorum. Insallah basarili bir sekilde geçer" dedi. Organizasyonla bisiklet sporunun öne çikmasinin da ayri bir güzellik olduguna deginen Baskan Zolan, "Insallah Denizli'deki bisiklet aliskanligini da artirmis olacagiz" diye konustu. 30 Nisan'da Mugla -Pamukkale etabinin olacagini anlatan Baskan Zolan, söyle konustu: "Ben öncelikle tüm Denizlili hemsehrilerimizi 30 Nisan'da saat 14.30'da Pamukkale girisindeki varis noktasina bekliyorum. Orada Denizlimizin o güzelligini hep beraber yasamak istiyoruz. Bizler orada olacagiz. Ikinci etap ise 1 Mayis günü saat 11.30'de Delikliçinar Meydani'nda olacak ve start verecegiz. Orada da tüm Denizlilileri bekliyoruz. Insallah güzel ve basarili bir sekilde geçecek."

 Ulasimla ilgili duyuru yapilacak
Organizasyonun güzelliklerinin yaninda bazi yollarda kismi aksamalarin olabilecegini belirten Baskan Zolan, "Güzergahta kismi ve saatlik yol kapatmalari olacak. Bunlarla ilgili duyurular yapilacak. Simdiden vatandasimizin hosgörülerine siginiyoruz. Sonuçta Denizlimizin tanitimi ve güzelliklerinin ortaya çikmasi için bu tür faaliyetlere katiliyoruz. Insallah vatandaslarimiz en az sikinti çekerek bu güzelligi hep beraber doyasiya yasamak istiyoruz. Denizli güzelligiyle tüm dünyaya kendini sunmus olacak. Denizli dünyada bilinirlik anlaminda daha da ileri dogru gidecek. Emegi geçen herkese tesekkür ediyorum" dedi.  


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER