anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Başkan Gürlesin'den Kandil Mesajı 22.04.2015

      Baskan Gürlesin, Regaip Kandili nedeniyle kutlama mesaj yayinlayarak basta Pamukkale ve Denizli insani olmak üzere tüm islam aleminin kandilini tebrik etti.
     
Mesajinda, insanlarin birbirine karsi daha hosgörülü ve saygili davrandigi bu aylarin toplumda var olan iç huzur ve kardesligi daha da pekistirecegi düsüncesini tasidigini ifade eden Baskan Gürlesin, sunlari kaydetti:
     
‘Toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberligimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu manevi iklimi firsat bilerek aramizdaki çekismeleri, kin ve kirginliklari bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabilecegimiz herkese açmali, sevgi ve gönül huzuru ortaminin kurulmasina, kardeslik ve beraberligin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yesermesine gayret göstermeliyiz. Üç aylar diye bilinen çok feyizli ve bereketli maneviyat mevsiminin habercisi olan Regaib Kandili, bizlere hayatin sonsuzluk okyanusunda bulusmak üzere akip gittigini ve geride sadece Allah'in rizasina uygun iyi ve yararli amellerin kalacagini bir kez daha hatirlatmaktadir. Bu gün ve gecelerde nefis muhasebesi yapilmali, ana sermayemiz olan ömrümüzü nerede tükettigimiz gözden geçirilmeli, amel defterimize nelerin yazildigini düsünmeliyiz. Bu feyizli gün ve geceleri birer firsat bilerek iyi amellerimizi arttirmaliyiz.
    
Bu duygu ve düsüncelerle, mübarek üç aylarin ve Regaib Kandili’nin basta vatan ve milletimize, hemserilerimize, tüm islam alemine ve din kardeslerimize hayirlar getirmesini temenni ediyorum.’


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER