anasayfafacebooktwitter
destekhatti
TURIZM HAZINESINE SAHIBIZ 16.04.2015
15-22 Nisan Turizm Haftasi dolayisiyla Kültür ve Turizm Denizli Il Müdürü Mehmet Korkmaz, Denizli Pamukkale TURSAB Bölge Yönetim Kurulu Baskani Turan Köseoglu, Denizli Turistik Otelciler ve Isletmeciler Dernegi (DENTUROD) Baskani Murat Sen, acente ve sektörün temsilcileri Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’e makaminda ziyarette bulundu.

 1 YILDA BÜYÜK YOL ALINDI
Turizmin Denizli için çok önemli bir unsur olduguna dikkat çeken Kültür ve Turizm Il Müdürü Mehmet Korkmaz, “Pamukkale Belediyesi 1. yilini tamamladi. Bir yillik süreçte yapilan çalismalara baktigimizda özellikle turizm bölgesi olan Pamukkale ve Karahayit mahallesinde gerçekten uzun yillardir yapilamayanlarin yapildigini görüyoruz. Turizm bölgemiz, Pamukkale’ye ve sehrimize yakisan bir hal aldi. Bunun için Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’e özverili çalismalarindan dolayi tesekkür ediyoruz. O bölgede yapilacak çok çalismalar var. Projeleriniz oldugunu da biliyoruz. Bu anlamda yaninizdayiz. Denizli’nin turizm anlaminda gelisimine sundugunuz tüm katkilar için bir kez daha tesekkür ediyoruz” dedi.

TURIZM EN BÜYÜK HEDEFIMIZ
Turizm konusunun en büyük önceliklerinden birisi oldugunu aktaran Baskan Gürlesin, “Dünya miras listesinde yer alan beyaz cennet Pamukkale’nin içinde oldugu bir yerin, saglik turizmine yönelik termal kaynaklara sahip bir bölgenin Belediye Baskani olmak önemli yükümlülükleri de getiriyor. Bu nedenle turizm bizim için çok ama çok önemli. Dünyada essiz dogal güzellik Pamukkalemizin yani sira termal saglik turizmi de bizim önceligimiz. Belediye olarak ilçe sinirlarimizda üzerimize düsen tüm görevleri  layikiyla yapacagiz ama, turizmde ana önceliklerimizden birisi olacak. Bunu yapmak zorundayiz ki, hem ilimizin hem ülkemizin tanitimina, turizimden alinan payin artmasina katki sunmak istiyoruz. Bugüne kadar Pamukkale ve Karahayit hak ettigini maalesef alamamis. Çalismalarimizda bu bölgeye özel önem vererek üzerinde duruyoruz. Hatta bu konuda elestiri bile aliyorum. ‘Neden hep bu bölgeye gidiyorsunuz, ziyaret ediyorsunuz’ diye. Ancak her zaman bunu vurguladim. O bölge bir hazine. Görsel güzelligi ile Pamukkale, termal kaynaklarla saglik turizmi altin tepside bu bölgeye sunulmus. 5 yillik görev dönemimizde ben özellikle o bölgenin çok daha farkli noktaya gelmesi gerektigini düsünüyorum. O bölgeyi  yapacagimiz çalismalarla, turizmcilerimizle, STK’larla beraber yapacagimiz istisarelerle de çok daha iyi noktaya getirecegiz insallah. Turizm Haftasi’nin da hayirli olmasini temenni ediyorum” dedi.

 


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER