anasayfafacebooktwitter
destekhatti
ALEMLERIN EFENDISI ANILDI 15.04.2015

Denizli Büyüksehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçeklestirilen etkinlige, Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediye Baskan Yardimcilari Selim Arkan, Abdullah Sevinçli, Fahrettin Göksu, Veli Demir, Türkay Gözlükaya, Pamukkale Ilçe Müftüsü Nihat Sevil, Denizli Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürü Ahmet Altin, Merkezefendi Belediye Baskan Yardimcisi Fatih Isik,  Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeleri ve vatandaslar katildi.
Türkiye Kur'an Okuma Birincisi Irfan Keskin'in Kuran-i Kerim tilaveti ile baslayan programda, ünlü ilahi sanatçisi Ahmet Kemal ve Mustafa Yilmaz konser verdi. Sanatçilarin okudugu ilahiler büyük begeni toplarken, bazi vatandaslar duygu dolu anlar yasadi. Sanatçilarin ilahilerle duygu seli yasattigi programda semazen gösterileri ilgiyle izlendi.
“Damlanin Vuslati” adli siiri okuyarak  gecenin manevi duygusuna renk katan Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru, “Güzel günleri, güzel haftalari ve güzel geceleri vesile kilarak hem kendi gönül dünyamizdaki güzellikleri bulma, hem de aile ve es dost ile birlikte böylesi etkinliklerde bulusmak çok önemli.  Böylesi özel bir günde Kutlu Dogum Haftasi’nin manevi duygularini yasama firsatini bizlere sunan Pamukkale Belediye Baskanimiz Hüseyin Gürlesin’e tesekkür ediyorum” dedi.

 BU ETKINLIKLER ÖNEMLI
Kutlu Dogum Haftasi münasebetiyle, alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizi anmak üzere bu etkinligi düzenlediklerini belirten Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’de, “Inaniyorum ki bu etkinlikler, toplumumuzda, Peygamberimizin yüce kisiliginin, örnek hayatinin ve aydinlatici rehberliginin dogru bir sekilde anlasilmasina; onun öncülügünü yaptigi ve hepimize tavsiye ettigi huzur ve sevgi ikliminin olusmasina çok anlamli katkilarda bulunacaktir. Bugün, O’nun dogumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, karanliklarimizin yeniden aydinlanmasini, yoksunluklarimizin bereketlenmesini diliyoruz. Kanla, gözyasiyla, aci ve zulümle sarsilan insanligin bu günde, O’nun ebedi mesajini; sevgiyi, baris ve merhameti hatirlamasini ümit ediyoruz. Inaniyorum ki, milletimizin her yil artan bir heyecanla bagrina bastigi Kutlu Dogum haftasi, kardeslik kültürümüzü daha da derinlestirecektir. O’nun gerek bir insan olarak sahip oldugu hasletlerin, gerekse peygamber sifatiyla yasadigi hayatin temel özelliklerinden sadece bir kaçina burada deginmemiz, bu devam eden rehberligin yol gösterici niteligini bize yeniden hatirlatacaktir. Peygamber Efendimizin mesajlarinin dogru bir sekilde anlasilip kavranmasi, hemen her boyutuyla içsellestirilmesi konusunda bizlere yeni kapilar açmasini temenni ediyorum. Etkinligimize katilan herkese ise tesekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER