anasayfafacebooktwitter
destekhatti
MİNİK ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ 06.04.2015

Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Kaymakamligi ve Pamukkale Ilçe Milli Egitim Müdürlügü’nün Orman Haftasi etkinlikleri kapsaminda düzenledigi ortak etkinlikte 13 anaokulundan 130 minik ögrenciyle birlikte Kurtluca Mahallesi’nde fidan dikim töreni gerçeklestirildi. Törene Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Ilçe Milli Egitim Müdürü Resat Erdogan, Kurtluca mahallesi sakinlerini yani sira etkinligin en önemli misafirleri olan minik ögrenciler katildi.Ahmet Çaliskan Anaokulu, Ahmet Hanife Parali Anaokulu, Akköy Anaokulu, Berna Dalaman Anaokulu, Fahri Akçakoca Anaokulu, Haci Semiha Kulakli Anaokulu, Hüseyin Erikoglu Anaokulu, Nedime Kabaklioglu Anaokulu, Senay Öztürk Anaokulu, Pamukkale Anaokulu, Toki Anaokulu, Veli Çetinkaya Anaokulu ve Zübeyde Hanim Anaokulu’ndan 130 minik ögrenci, velileri ve ögretmenleriyle fidanlari toprakla bulusturmaya geldi.

 ORMANLAR YASAM KAYNAGI
Pamukkale Ilçe Milli Egitim Müdürü Resat Erdogan, ormanlari ve çevreyi korumanin önemine vurgu yaparak, minik ögrencilere de agaç ve orman sevgisini asilamak için bu etkinligi gerçeklestirdiklerini söyledi.
Böylesi güzel bir etkinlikte bulusmanin mutlulugunu yasadigini belirten Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin ise, “Orman Haftasi etkinlikleri kapsaminda ortaklasa bu etkinligi organize ettik. Kurtluca mahallemizde minik ögrencilerimizle birlikte büyük bir alani yüzlerce fidanla toprakla bulusturacagiz. Bizim en büyük görevlerimizden birisi dogayi ve ormanlari korumanin yaninda gelecek nesillere orman ve agaç sevgisini asilamak. Bu etkinligimizle de minik çocuklarimizla fidanlari toprakla bulusturacak ve o doga sevgisinin tohumlarini miniklerimizin kalbine de gömecegiz. Anaokulu ögrencilerimize, ögretmenlerimize ve ailelerimize bu etkinlige katildiklari için tesekkür ediyorum” dedi.
Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru’da 13 anaokulundan 130 minik ögrenciyle birlikte 7’den 70’e büyük bir katilimla Kurtluca’da fidan dikim töreninde olmanin büyük hazzini yasadigini söyledi. Çocuklarin simdiden doga ve orman sevgisine sahip olmasi gerektigini belirten Beyru, bu etkinligin duyarlilik anlaminda onlarin zihninde yer edecegine emin oldugunu söyledi.

FIDANLARI HEP BIRLIKTE DIKTILER
Etkinlikte Baskan Gürlesin, ilk fidani dikerek can suyunu verdi. Sonrasinda protokol üyeleri ögrencilerle birlikte bir bir fidanlari toprakla bulusturdu.  Fidan dikim töreni sonrasi katilimcilar ise yorgunluklarini Kurtluca Mahallesi kadinlarinin  misafirlerini agirlamak için yaptiklari saç börekleri ve ayranlarin tadina bakarak atti. Hamur açan ve saç böreklerini yapan kadinlarla uzun sohbet eden Baskan Gürlesin, tandirin basina geçerek saç böreklerini pisirmek için kadinlara yardim etti.

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER