anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Pamukkale'nin Geleceği Masaya Yatırıldı 12.03.2015

  Karahayit’taki Colossae Termal Otel’deki toplantiya, Pamukkale Kaymakami Beyru, Belediye Baskani Gürlesin, Baskan Yardimcilari Abdullah Sevinçli, Türkay Gözlükaya, Selim Arkan, kaymakamliga bagli daire amirleri ve belediyeye bagli birim müdürleri ile ilçede yer alan 68 mahallenin muhtari katildi.
  Toplantida, büyüksehir yasasi sonrasinda kurulan ve kurulusunun üzerinden geçen yaklasik 1 yillik süreçte Pamukkale Ilçesi ele alindi. Muhtarlar, geçen 1 yillik süreçte mahallelerinde yapilan çalismalar ile mahalle sakinlerinin yapilmasini istedikleri çalismalari dile getirdi.
Kaymakam Beyru, bu toplantinin muhtarlarin dinlenilmesi ve 1 yillik degerlendirme yapilmasi için düzenlendigini söyledi. Muhtarlarin anlattiklarinin tek tek degerlendirilecegini ifade eden Kaymakam Beyru, söyle dedi:
   -HERHANGI BIR MAHALLEMIZIN SORUNU, HEPIMIZIN SORUNUDUR-
   ‘Biz gerek kaymakamligimiz ve gerek ilgili müdürlerimiz boyutuyla Belediye Baskanimiz Gürlesin de, belediye hizmetleri boyutuyla söylediklerinizin hepsini not alacagiz. Burada cevaplanmasi gereken ve kisa bilgi verilmesi gereken konularda kisa bilgilendirmemizi yapacagiz. Ama isin özü sudur. Burada muhtarlar, belediye baskani, kaymakam ve ilgili daire amirleri yok. Burada hepimiz birlik olarak variz. Herhangi bir mahallenin sorunu hepimizin sorunudur. Bana ne düsünüyorsa ben onu yapacagim, belediye baskanimiza ne düsünüyorsa o onu yapacak, müdürümüze ne düsünüyorsa o onu yapacak, siz muhtarlarimiza ne düsüyorsa sizler de onu yapacaksiniz. Burada bir taraflar toplulugu toplantisi degildir toplantimiz. Burada mevcut sorunlari en hizli sekilde nasil çözeriz toplantisidir.’
   -BIZIM 68 TANE EVLADIMIZ VAR-
   Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin de, yaklasik 11 ay önce bir toplanti yapildigini bugün ise söz konusu o toplantidan bugüne neler yapildigini degerlendirilmesi amaciyla böyle bir toplanti yapildigini söyledi.
   Yaklasik 1 yilin doldurulmak üzere olundugunu kaydeden Baskan Gürlesin, söyle dedi.
   ‘Belli bir yolu kat ettigimizi düsünüyorum. Tabi yol kat edilmesine ragmen eksiklerimiz hale var. Bundan sonra aldigimiz yol çitasini daha da yükseltmek adina sizlerle bir araya gelip çalismalarimiza yön verecegiz. Ilk göreve geldigimizde hatirlarsaniz sizlerle bir toplanti yapmistik. Biz bu toplantida sizlerden en acil olarak yapilmasini istediginiz ilk 5 çalismayi bizlere aktarmanizi istemistik. Isin ne kadar ciddi tuttugumuzu göstermek adina bugünkü toplantiya o gün bizlere yazdirdiginiz notlari da alarak geldim. Tüm ekibim ve dire müdürlerimle 1 yilin muhasebesini sizlerle yapacagiz. Herkesin dosyasi burada bulunuyor. Sizlerden alinan belgelerin tamami buraya yazilip havuzda toplandi. Mahallelerimizin de fotograflarini çekiyoruz. Sizlerden gelen talepler ile 1 yil içinde sizlerden gelenler ve ziyaretlerimiz sirasinda bizlere aktardiginiz konular isiginda çalismalarimizi yönlendirdik. Devamli olarak güncelleniyor. Bunlarin hangilerini öncelikli olarak yaparsak o mahallemizin gönlüne girmek ve sorununu çözmek amacina ulasmis oluruz seklinde düsüncemiz var.
   Sunun bilinmesini istiyorum. Takdir edersiniz ki 68 mahallemiz var. Hiç gocunmuyor ve çekinmiyoruz. Bizim 68 tane evladimiz var. Hepimizin ortalama çocuk sayisi 3 yada 4’dür. O 3 çocugumuza adaleti saglamak adina eksiklerimiz kaliyor mu?. Bu soruya kimse kalmiyor diyemez. Olaya bu açidan bakmanizi istiyorum. Bazi mahallelerimizde 30-40 bazi mahallelerimizde ise 120-150 tane sokak var. Toplamda 5000’nin üzerinde sokak ve 320 nüfuslu bir ilçeye hizmet ediyoruz. Amacimiz 5 yilin sonunda verdigimiz sözlerin tamamini yerine getirmek ve mahallelerimizin sorunlarini çözmektir.’
   -MUHTARLAR SORUNLARINI DILE GETIRDI-
Konusmalarin ardindan ilçeye bagli mahallelerin muhtarlarina alfabetik siraya göre söz verildi. Her bir muhtar, ilçe kurulmasindan bugüne geçen yaklasik 11 aylik süreçte mahallelerine yapilan çalismalari anlatti ve yapilmasini istediklerini dile getirdi. Her muhtar yaklasik 10 dakika ile mahallesini anlatti. Ardindan Baskan Gürlesin ve Kaymakam Beyru kendi alanlarini ilgilendiren konularda görüslerini katardi. Teknik konularda ise ilgili daire amirleri muhtarlara bilgi aktardi.
Mahalle muhtarlarinin genel beklentileri ise kilit tasi dösenmesi, alt yapi ve üst yapi, elektrik hatlari, dogalgaz, saglik ocagi, egitim, kapali pazaryeri ile hali saha eksikligini giderilmesi gibi konularda birlesti.
   Sabah 09:30’da baslayan ve ertesi gün gece yarilarina kadar devam edip 01:00’da biten toplantida 2’si ögle ve aksam yemegi olmak üzere 6 kez ara verildi. Yaklasik 15 saat 30 dakika süren toplanti, ilçede suana kadar düzenlenen toplantilar arasinda en uzun süren toplanti olarak kayitlara geçti.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER