anasayfafacebooktwitter
destekhatti
7 ÜLKEDEN DENİZLİ'YE GELDİLER 10.03.2015

Avrupa Birligi Comenius Programi, genel olarak, okul egitiminde kaliteyi artirmayi ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedefleyen bir hayat boyu ögrenme programi.Comenius Programi, ögrenciler ve egitim personeli arasinda Avrupa kültür ve dil çesitliligi ile degerleri hakkinda bilgi ve anlayis olusturmayi, is birligini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandasi olma yolunda ögrencilerin kisisel gelisimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini amaçliyor.

 7 ÜLKEDEN GELDILER
Denizli Milli Egitim Koruma Dernegi Ilkokulu,  AB-Comenius programi kapsaminda  Ispanya, Italya, Romanya, Polonya, Litvanya, Macaristan ve  Isveç ile birlikte “Sen Bana Ögret Ben Sana Ögreteyim-Bilgelik ve Yasam” projesini gerçeklestiriyor. Ülkelerarasi kültürel paylasimlara da katki sunan proje kapsaminda Denizli Milli Egitim Koruma Dernegi Ilkokulu, 7 ülkeden 19 ögretmeni bir hafta boyunca agirlayacak.

 ZEYBEK GÖSTERISINE BAYILDILAR
Proje kapsaminda ilk program Denizli Milli Egitim Koruma Dernegi Ilkokulu’nda Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Ilçe Milli Egitim Müdürü Resat Erdogan, Okul Müdürü Remzi Kavurkaci ve 7 ülkeden gelen ögretmenlerin katilimiyla gerçeklesti. Programda ilk olarak okul ögrencileri Zeybek gösterisi sundu. Yabanci misafirler, büyük ilgiyle izledikleri ve çok begendiklerini ifade ettikleri Zeybek gösterisini telefon ve tabletleriyle kaydetti. Sonrasinda proje kapsaminda Denizli Milli Egitim Koruma Dernegi Ilkokulu ögrencilerinin büyüklerine ve yaslilara bilgisayar, akilli telefon kullanmayi ögretmeleri onlardan ise hamur açma, ahsap boyama, örgü örme konularinda aldiklari egitimleri gösteren bir slayt gösterisi sunuldu.
Etkinlik okul ögrencilerinden olusan bir grubun Izcilik yemini töreni ile devam etti. Yabanci misafirler ve protokol üyeleri, izcilerin fular ve sapkalarini takarak, Izcilige ilk adimlarini atmalarinda miniklerin yaninda oldu.

 DENIZLI’DE OLMAKTAN MUTLUYUZ
Proje kapsaminda Türkiye’de ve Denizli’de olmaktan mutluluk duyduklarini belirten 7 ülkeden gelen ögretmenler, “Basta çok sicak bir sekilde karsilandik. Türk insanin misafirperverligi hep söylenirdi. Burada bunu birebir yasamis olduk. Denizli’yi tanimak, kültürünü ögrenmek ve bilgi alisverisinde bulunmak için buradayiz. Beyaz cennet Pamukkale basta olmak üzere Denizli’nin tarihi ve dogal güzelliklerini görmenin heyecani içerisindeyiz” dediler.

Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru’da böylesi önemli bir proje kapsaminda 7 ülkeden misafirleri agirlamanin onur ve mutlulugunu duyduklarini vurguladi.

 DENIZLI’NIN GÜZELLIKLERINI KESFEDECEKSINIZ
Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin ise, yabanci misafirlere Denizli’ye Pamukkale Ilçesi’ne hos geldiklerini belirterek, “Proje kapsaminda kültürel paylasimlar yapilacak. Denizli’yi taniyacaksiniz. Denizli, basta tekstil olmak üzere sanayisiyle, girisimci insanlariyla taninir. Dünyada essiz olan beyaz cennet Pamukkale ve 18 antik tarihi sehir ile hem dogal hem de tarihi zenginliklere sahibiz. Ayrica termal kaynaklarla saglik turizminde Denizli, büyük bir potansiyel barindiriyor. 5 günlük Denizli gezinizde bu güzellikleri görme firsati bulacaksiniz. Denizlimizi ise ülkenizde anlatacaksiniz. Sizleri Denizli’de agirlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Baskan Gürlesin konusmasinin ardindan ise, yabanci misafirlere Denizli’yi  Pamukkale’yi hatirlamalari için birer havlu hediye etti.

 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER