anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BASKAN GÜRLESIN'DEN EGITIM MÜJDESI 09.03.2015
Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Kaymakami Veysel Beyru ve Pamukkale Ilçe Milli Egitim Müdürü Resat Erdogan ile birlikte Pamukkale Denizli Imam Hatip Ortaokulu’na ziyarette bulundu. Okul Müdürü Osman Koyu,  ögretmenler ile veliler tarafindan karsilanan Baskan Gürlesin ve beraberindekiler okulun fiziki sartlari ve ihtiyaçlari dogrultusunda talepleri dinledi. Okulu inceledikten sonra ders günü  biten ögrencilerle okul bahçesinde uzunca sohbet eden ve onlarin da istek ve taleplerini dinleyen Baskan Gürlesin’e ögrenciler sevgi gösterilerinde bulundu. Hepsiyle bir bir ilgilenmeye çalisan, onlarla  fotograf çektiren Baskan Gürlesin, ögrencilere derslerine en iyi sekilde çalismalari ve bos zamanlarini iyi sekilde degerlendirmeleri ögüdünde bulundu.

 EGITIM SEFERBERLIGIMIZ VAR
Daha sonra ögretmenler, veliler ile birlikte ögretmenler odasinda bir araya gelen Baskan Gürlesin’e, okulun konferans salonun koltuklarinin yenilenmesi ve tam donanimli bir kütüphane talebi iletildi. Baskan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak sahsim olarak egitime yardimci olmak için adeta bir seferberligimiz var. Ülkemizin gelecegi, bugünümüzün çocuklari. Onlarin en iyi sekilde egitimlerini almalarini saglamak ise bizlerinde görevi. Bu anlamda belediyeler sadece alt-üst yapi yapar mantigini kabul edemeyiz. Okullarda egitimin kalitesini daha da artmasi, verimliligin en üst seviyeye ulasmasi için bizden talep edilen konulara bir bir egiliyor ve sorun çözme odakli olarak çalisiyoruz. Ilçe sinirlarimiz içinde 128 okulumuzun tamamina dokunarak, fiziki sartlari iyilestirmek anlaminda büyük gayretler gösteriyoruz.  Buna da devam edecegiz. Okullarimizin fiziki sartlarini en iyi noktaya getirdigimizde basari da o oranda artacaktir. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Çocuklarimizin basarili ve mutlu olmasi için, dolayisiyla onlarin basarilariyla anne-baba ve ögretmenlerimizin de mutlu olacagini bilerek su ana kadar önemli bir yol kat ettik. Meyvelerini de bu egitim-ögretim döneminde, gelecek dönemde alacagimiza inancim tam. Pamukkale Denizli Imam Hatip Ortaokulumuzun da konferans salonun koltuklarinin yenilenmesi ve tam donanimli bir kütüphane talebini en kisa zamanda yerine getirecegiz” dedi.

 PAMUKKALE EGITIMLE NEFES ALACAK
Yeni kurulmus bir belediye olmalarina ragmen bugüne kadar egitime büyük destek olduklarini aktaran Baskan Gürlesin, “Kisa zaman önce kurulmus bir belediye olmamiza ragmen egitime büyük katkilar sunduk.  Bu egitim ögretim döneminde ekonomik sikintilar basta olmak üzere belirli kriterlerden içerisinde yer alan 1200 çocugumuza egitim yardimi yaptik. 400 ortaokul ögrencimize 9 aylik süreçte aylik 50 lira, 800 lise ögrencimize ise aylik 70 lira olmak üzere toplamda 800 bin lirayi bulan bir egitim destegi sunduk. Tabi ki gelecek yil bir hedefimiz var. Bu sayiyi 1500’e çikarmak. Ve daha çok çocugumuza ulasmak. Bunu cani gönülden istiyorum ve çalismalarini da yapiyoruz. Pamukkale Ilçe sinirlari içinde bulunan 128 okulumuzun eksikliklerini gidermek için ise belirttigim gibi büyük destekler sunuyoruz. Bu da maddi anlamda da çok büyük bir karsiliga denk geliyor. Ama hedefimiz Pamukkale içerisinde egitimin basarisini en üst noktaya ulastirmak” dedi.

 SOSYAL KÜLTÜREL PROJELER SUNUYORUZ
Dahasi sadece okullardaki fiziki sartlarin disinda ögrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarina da egildiklerini belirten Baskan Gürlesin, “Tüm okullarimizda basarili olan ögrencilerimizi beyaz cennet Pamukkale ile bulusturuyoruz. Her okulumuzda basarili olan 20 ögrencimizi, bir ebeveyni ve 5 ögretmenimizle 45 kisilik bir grup olarak Pamukkale’yi ardindan Karahayit’i gezdiriyoruz. Ailesiyle çocugumuzun özel bir gün yasamasini istiyoruz. Bir çok basarili ögrencilerimizi bu geziye götürdük. Dönem sonuna kadar okullarimizin tamaminda bu gezi hayata geçecek. Burada amaç basarili çocugumuz ödüllendirmek ve o güzellikle Pamukkale ile bulusturmak. Diger çocuklarimiza da basariyi tesvik etmek. Ilkokullarimizda ise çocuklarimizin ayagina tiyatroyu götürüyoruz. 22 bin ögrencimiz bu yil tiyatroyu okullarinda izleme firsati buluyor, bulacak. Ayrica çocuklarimizin hizli okumasi, okudugunu anlayarak sorulara dogru cevap vermesi için Hizli Okuma Egitimi verecegiz. Bu egitimden de bu yil 5 bin çocugumuzun yararlanmasini öngörüyoruz. Yani bir egitim neferi olarak çalisiyoruz” dedi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER