anasayfafacebooktwitter
destekhatti
ÇÖP TORBASI DAGITIMI DEVAM EDIYOR 05.03.2015
   Pamukkale Belediyesi Temizlik Isleri Müdürlügü, atik yönetim sistemi kapsaminda 2015 yilinda ilk bir aylik dönemde bugüne kadar yaklasik 150 bin haneye ulasarak toplam 1 milyon 200 bin siyah renkli çöp torbasi dagitimini basariyla gerçeklestirdi.
Müdürlük tarafindan evsel ve geri dönüsümlü atiklarin düzenli bir sekilde çikarilmasini, çevre bilincinin arttirilmasi saglamak ve halkin atik yönetim sistemine katilimini kolaylastirmak amaciyla 2015 yilinda da evsel atiklar için siyah, geri dönüsümlü atiklar için mavi renkli olmak üzere evlere çöp torbasi dagitimini hizla gerçeklestiriyor. 2015 yili içersinde ilçe sinirlarinda 68 mahallede pilot olarak seçtigi 150 bin haneye ulasarak çöp poseti dagitiminin ilk turu basariyla tamamladi. Her eve ayda 1rulo (8 adet) olmak üzere 1 milyon 200 bin siyah çöp torbasi dagitildi. Dogada kolayca bozunabilme özelligine sahip olan çöp torbasi 2015 yilinin ilk 1 aylik döneminde yaklasik 150 bin haneye ulastirildi.  Ayrica ilçemiz sinirlari içerisinde bulunan isyeri, okul ve kamu kuruluslarinin talepleri dogrultusunda geri dönüsüm kutulari dagitilmaktadir. Ambalaj atiklari geri dönüsüm kutusu okullara, otellere, kamu kurum ve kuruluslari ile talep edilen isyerlerine imkânlar ölçüsünde dagitilmaktadir. Yine bu kapsamda 2015 yilinda isyerine 1000 adet ambalaj atigi toplama kutusu dagitilmistir. 
   
    Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin konuyla ilgili olarak yaptigi açiklamada, ‘Belediye sinirlari içerisindeki evsel atiklarin, poset, kumbara ve konteynir olmak üzere üç farkli sekilde toplandigini kaydetti. Evsel atiklarin düzenli bir sekilde çikarilmasini ve halkin geri dönüsüme katilimini saglamak için DENÇEV firmasiyla imzalanan bir protokol çerçevesinde uygulanan?sistemde ekonomiye büyük katki sagliyoruz. Bu nedenle evsel atiklarin ve kagit, cam, ambalaj vb. geri dönüsüm atiklarinin düzenli bir sekilde çikarilmasini, çevre bilincinin arttirilmasini saglamak amaciyla her eve ayda 1 rulo (8 adet) adet siyah, iki ayda 1 rulo(8adet) mavi olmak üzere tüm mahallelerimize düzenli olarak dagitilmaya devam edecegiz” dedi.

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER