anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Pamukkale Belediyesi'nden Hizmet İçi Eğitim Atagı 24.02.2015

    Nort Point Otel’deki Egitim Seminerlerine, Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Baskan Yardimcisi Veli Demir, Türkay Gözlükaya ile 250’ye yakin belediye çalisani katildi.
Baskan Gürlesin, açilista bir konusma yaparak, belediye olarak egitime verilen öneme isaret etti.
   -BÜTÇENIN ÖNEMLI BIR KISMINI EGITIME AYIRDIK-
    Pamukkale Belediyesi’nin belediye personeline yönelik ilk kez bir egitim programi düzenleyerek bir baslangiç yaptigini kaydeden Baskan Gürlesin, söyle dedi:
   ‘Bu bir baslangiçti, devami gelecek. Niye böyle bir egitim programi düzenledik. Egitime önem verdigimiz için bu programlari artirarak devam ettirecegiz. Bütçeye bakildiginda egitime ciddi bir pay ayirdigimiz görülecektir. Egitimi önemsedigimiz için kapanan belde belediyeleri, ilçe belediyeleri, özel idare çalisanlari ve Denizli Belediyesi’nden gelen arkadaslarimiz var. Toplamda 10 farkli kurumdan gelen arkadaslarimiz Pamukkale Belediyesi’nde görev yapiyor. Biz bir aileyiz. Bu ailenin ayni dili konusmasi gerekiyor. Olaylara ayni sekilde bakmasi gerekir. Bu kültürün olusmasi adina birlikteliklerimiz devam edecek. Belediye Baskan Yardimcimiz Veli Demir ve Müfettis Zeki Coskun egitim verecek. 4 bölüm halinde gerçeklesecek. Kurum kültürü, yazisma dili, alt üst iliskileri yer aliyor. Sonunda ise 4. Bölümde soru cevap bölümü olacak. Bu egitimi sizler için veriyoruz.
   Herkes buradan bir seyler ögrenecektir. Sadece belediye anlaminda olayi görmeyin. Anlatilacak konular kendi aile içinizde bile faydasini göreceksiniz. Bize gelen vatandas önce güler yüz ister. Belki vatandas kizgin sekilde gelebilir. Isinin kasitli olarak yapilmadigini düsünebilir. Biz güler yüzlü olacagiz, onun anlattiklarini dinleyerek, isini sonuçlandirmaya çalisacagiz. Bu egitim muhakkak bir faydasi olacaktir. Yüzde yüz netice alamayabiliriz. Ama bu bir süreçtir. Memnuniyeti olabildigince artiracagiz. Sizlerle belediyemizi çok daha ileri düzeye tasimak istiyoruz. 10 farkli birimden geldik. Herkes oradaki olumlu kültürün bir bölümümü buraya tasirsa hepimize fayda saglar. Ayrica bu kültürlerin tek çati altinda toplanmasi gerekiyor. Onun için egitimlerimiz sürecek. Verimli geçmesini diliyorum. Sonunda herkes bir seyler ögrenmis olarak buradan ayricaliktir. Esinizle çogunuzla bu ögrendiklerinizi paylasacaksiniz.’
   -EGITIME ÖNEM VERMEYEN, CEHALETIN SONUCUNA KATLANIR-
    Konusmacilardan Baskan Yardimcisi Veli Demir de, insanlarin dogustan itibaren egitime ihtiyaç duydugunu ifade ederek, ‘Insanlar, gerek okulda, gerek anne kundaginda, gerek toplum hayatinda yasadigi sürece çok seyler ögrenir. Bu ögrendigi seyler insana kisilik, kimlik ve benlik olusturur. Bunlar insanin hayattaki degerlerini ortaya koyar. Bunlar insanlarin toplum içindeki yerini belirler. Kisiligini benligini kaybedenler hayatin hiçbir yerinde basarili olamaz. Hiçbir zaman basariyi yakalayamazlar. Alacagimiz egitimler bu dünyadaki toplum içindeki yerimizi belirler. Bunlarin birlesmesi ise toplum kimligini olusturur. Toplum kimligi de milletlerin kimligini olusturur. Bir millet ne kadar degerli, ne kadar birbirine bagli ise o millet dünya üzerinde o kadar basariya ulasir hak ettigi yeri alir. Atalarimiz, kitalar arasinda kosturmus dünyanin 3’de 1’ne hakim olmustur. Bunlarin hayirla yad edildigini görürüz. Egitimin maliyetini yüksek görenler cehaletin sonucuna katlanmak zorundadir. Bu nedenle egitime gerekli önem verilmelidir. Biz kurum olarak yeni kurulmamiza ragmen egitime büyük pay ayirdik. Böyle bir düsünce yapisina sahip kurumun neferleri olarak kendimizi gelistirip ona göre çalismalarimiza yön vermemiz gerekir’ dedi. Baskan Yardimcisi Demir, kurum kültürü ve aidiyet bilinci hakkinda genis bilgi de verdi.
   Daha sonra Müfettis Zeki Coskun da, protokol kurallari, alt-üst iliskileri konularinda personele bilgi verdi. Ögleden sonraki bölümde ise Baskan Yardimcisi Demir tarafindan kurum kültürü, yazisma dili ve alt üst iliskileri konularini içeren egitim seminerinin son bölümünde ise zoru cevap kismi vardi. Pamukkale Belediyesi personelleri, çesitli sorular sorarak alinan cevaplarla kendilerini yenileme imkani buldu.
   Bu arada yeni degisen ve 1 Mart 2015’de yürürlüge girecek Resmi Yazisma Kurallari hakkinda genis bilgi sunan Demir, bundan sonra yeni yazisma kurallarina dikkat edilmesi gerektigi uyarisinda bulundu.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER