anasayfafacebooktwitter
destekhatti
D├╝nya Pamukkale'yi Seyredecek 20.02.2015
    Baskan Gürlesin, Türkiye Bisiklet Federasyonu Baskani Emin Müftüoglu’yla 3-4 gündür süren görüsmelerin sonuçlandigini kaydederek, 26 Nisan –3 Mayis 2015 Alanya-Istanbul etabinda yapilacak 51.Cumhurbaskanligi Türkiye Bisiklet Turu’nun bazi etaplarinda Pamukkale’nin de bulundugunu söyledi.
   Cumhurbaskanligi Bisiklet Turu’nun ‘eurosport’ kanali araciligiyla 300 kanaldan dünyanin dört bir ülkesinde canli yayinlanacagini ve yaklasik 5 milyar insan tarafindan izlenecegine dikkat çeken Baskan Gürlesin, söyle dedi:
   ‘Çok önemli bir organizasyon olduguna inaniyorum. Son 3-4 günde gelisen bir olaydi. 26 Nisan-3 Mayis tarihleri arasinda gerçeklesecek. 29 ve 30 Nisan tarihleri arasindaki etaplardaki Cumhurbaskanligi Bisiklet Turnuvasi’na, Pamukkale’yi de aldirdik. Ben çok önemli bir konu oldugunu düsünüyorum. Bisiklet Federasyonu Baskani Emin Müftüoglu’yla konu hakkinda birçok kez bir araya geldik, konuyu ele aldik. Bu girisimlerimiz sonuç verdi. Bu alanda dünyanin takip ettigi çok önemli bir turnuvadir. Olmasi için 3-4 gündür bu konuya yogunlasmistik. Olgunlasmadan açiklama yapmak istemedim. Simdi sonuçlandi. Organizasyonla ilgili bazi çalismalar yapiyoruz. Denizli ve ülkemizin tanitimi için çok önemlidir. Bu noktada herkesin mutlu olacagini düsünüyorum. Birkaç aksaklik yasanmisti ama onlar asildi. Pamukkale dünyada 1 tane ve bu hazinenin bir sekilde dünyaya tanitilip gündemde tutulmasi gerekiyor. Eurosport kanalindan da canli yayinlanan bir organizasyondur. Onlarca kamerayla dünyaya sunulacak. Antalya’dan baslayip etap etap yaris yapilacak. Bu isin içinde de biz variz. Pamukkale’miz bu organizasyonda yer alacak. Amacimiz hem Denizlimizin hem de ülkemizi tanitimina olumlu katki saglamaktir. Büyük bir organizasyona imza atacagiz. Hayirli olmasini temenni ediyorum.’
   Baskan Gürlesin, ‘51. Cumhurbaskanligi Bisiklet Turu organizasyonu giderlerinin federasyon tarafindan karsilanacagini belirterek, ‘29 Nisan’da 150 oda, 30 Nisan’da 700 oda ayirdik. 29 Nisan’da 250 dolayinda kisi, 30 Nisan’da ise 1300 dolayinda kisi Pamukkale’ye gelip konaklayacak. Parasi federasyon tarafindan karsilaniyor. Bulundugumuz makam itibariyle araci olduk. Bu organizasyon siradan bir organizasyon degildir. Organizasyona katki koymaktan son derece memnunum. Insallah en güzel sekliyle ev sahipligini yapmak istiyoruz. Dünya bu organizasyonda, karadan, havadan ve farkli açilardan Pamukkale’yi seyredecek’ dedi.

KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER