anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Engellilerden Başkan Gürlesin'e Ziyaret 02.12.2014

   Pamukkale Belediyesi’nin hazirladigi 3 Aralik Dünya Engelliler Programi hazirliklari tamamlandi. Program kapsaminda Türkiye’nin 7 farkli bölgesinden (Erzincan, Samsun Istanbul, Burdur, Ankara ve Gaziantep) 2 engelli ve 1 refakatçi olmak üzere 21 engelli Pamukkale Ilçesi’ne geldi.
   Engelliler Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’i makaminda ziyaret etti. Ziyarette engelliler kendilerini tanitip organizasyondan duyduklari memnuniyeti aktardi. Birçok engelli, yeni kurulan bir belediyenin henüz kurulma asamasinda denilebilecek bir durumda engellilere yönelik böyle bir organizasyon düzenlemesinin kendilerini çok memnun ettigini söyledi.
   Baskan Gürlesin, ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirdi. Engellilere yönelik hassasiyetlerini her ortamda dile getirdigini kaydeden Baskan Gürlesin, söyle dedi:
    ‘Bu hassasiyetimizi engellilere yönelik organizasyonumuzla uygulamaya dökmek istiyoruz. Engellilerimizin derdiyle dertlendik. Bu dertlerimizin bir göstergesi olarak, bu organizasyonla baslangicini yaptik. Engelli vatandaslarimizin elinden tutmak adina bu ilk etkinligimizdir. Ben engelli denilmesini dahi istemiyorum. Ama asil engellerin beyinde oldugunu düsünüyorum. Isitme engelli olan kardesimizin o müzik sesini duymadan gösteri yapabilmesi bence çok önemlidir. Bu vatandaslarimiz bana göre engelli degil, olaganüstü bir insanlardir. Ama tabi Allah’in bir taktiridir. Bir kaderdir. Bizler sizlerin toplumun bir parçasi oldugunuzu hissettirmek adina bu alginin daha da iyi noktalara getirilmesi için bir günde olsa bu organizasyonu düzenledik. Ben tekrar hos geldiniz diyorum. Bizleri geri çevirmeyip bu organizasyonda yer aldiginiz için hepinize sonsuz tesekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm engellilerimizin de engelliler günün tekrar kutluyorum.’
Daha sonra engelliler, program hakkindaki görüs ve düsüncelerini aktardi.
   Baskan Gürlesin, konusmalarin ve ziyaretin sonunda tüm engellilere hediye verdi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER