anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Soma'daki Maden Ocağı Faciası 14.05.2014

   Baskan Gürlesin, Soma’daki facia sonrasi bir mesaj yayinlayarak yasamini yitirenlere Allah’tan rahmet, yakinlarina bassagligi, yaralilara acil sifalar diledi.
   Mesajinda göçük altinda kalan tüm madecilerin bir an önce kurtarilarak sevdiklerine kavusmasi temennisinde bulunan Baskan Gürlesin, sunlari kaydetti:
   ‘Maalesef Soma’da hiç istenmeyen ve ülkemizi yasa bogan maden ocagi faciasi yasanmistir. Faciada, suanki resmi açiklamalara göre 201 vatandasimiz hayatini kaybetmis ve 80 vatandasimiz yarali olarak kurtulmustur. Yarali ve ölü sayisindan daha fazla sayida bir vatandasimiz da göçük altinda kurtarilmayi beklemektedir. Soma’da yasamini yitiren kardeslerimize Allah’tan rahmet, yakinlarina bassagligi, yaralilarimiza da acil sifalar diliyorum. Göçük altinda kalanlarin bir an önce kurtarilmasini Allah’tan diliyorum. Insallah her biri sag salim sevdiklerine kavusur ve yuvalarina saglikli sekilde dönerler. Bu olumsuz olay, sadece Soma’yi degil Türkiye’yi yasa bogmustur. Acimiz ve üzüntümüz ifade edilemeyecek boyuttadir. Acimiz maalesef her geçen dakika maden ocagindan gelen haberlerle katlanmaktadir. Insallah bu facia artik son olur ve bir daha böyle acilari yasamayiz. Yüce Milletimizin basi sagolsun.’


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER